Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zajímavosti

Chování za volantem: výsledky rozsáhlého výzkumu

auto

Věděli jste, že průměrný Evropan prožije přes čtyři roky svého života v automobilu? Z toho dva roky a devět měsíců za volantem a jeden rok a čtyři měsíce jako pasažér? Tým silniční bezpečnosti zveřejnil výsledky průzkumu realizovaného nezávislou marketingovou společností Common Sense Advisory pro automobilku Citroën. Výzkumu se zúčastnilo 3500 respondentů ze sedmi států EU. Pojďme se společně podívat na výsledky!

Co děláte během jízdy vy?

Podle průzkumu probíhá během jízdy celá řada dalších činností. Možná i vy si během jízdy zpíváte, či pijete některý z oblíbených nápojů. Věřte, že nejste sami.

  • Průměrný řidič za život 3918krát poslouchá během řízení velmi hlasitou hudbu. Zpívá si v průměru 3917krát.
  • Spousta z nás se také během jízdy občerstvuje. Během života průměrný řidič konzumuje 2050krát během jízdy některé z jídel a 3312krát pije.
  • Kromě toho se také během života v průměru 1234krát během jízdy budete česat, holit či si nanášet make-up.

auto

Emoce za volantem

Nyní se zaměřme na výsledky týkající se emocí, které řidiči při jízdě prožívají.

  • Ukázalo se, že řidiči při řízení v průměru 170krát za život hystericky smějí, naopak jen 59krát pláčou. A to je velmi pozitivní, nemyslíte?
  • Během jízdy se také průměrně 129krát hádají, ale také 61krát usmiřují.
  • Je třeba také zmínit, že řidiči v průměru 2432krát někoho políbí.

Drobné neopatrnosti

Řidiči také během jízdy musí v průměru 142krát nouzově zabrzdit, aby zabránili kolizi. Příčiny mohou být různé, často však může být důvodem drobná neopatrnost.

  • Průměrný řidič za život 1188krát během jízdy něco hledá pod svým sedadlem.
  • Zároveň se až 289krát někomu při jízdě podaří rozlít nápoj.

Jak vidíte, v autě trávíme poměrně nezanedbatelnou část života. Dochází uvnitř něj k hádkám, usmiřování, či polibkům. Proto je opravdu důležité, abyste se ve svém voze cítili opravdu jako doma. Autem, ve kterém se budete cítit opravdu dobře, může být například nová ŠKODA Scala.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Doporučujeme

COPYTRH.cz – online tržiště služeb pro prodej a nákup PR článků a obsahu

MIKROJOBy.cz – online tržiště – mikroslužby od 100 korun. Nakupujte a prodávejte nejlevněji na trhu

Podobné příspěvky

Bydlení

Vinylové podlahy patří v současnosti mezi nejpopulárnější podlahové krytiny. Jsou velmi příjemné na chození a přitom neobyčejně odolné. Údržba vinylových podlah je jednoduchá a...

Služby

Mezi občany České republiky se dlouhodobě vedou spory, jaká forma vydělávání peněz je vlastně pro člověka výhodnější. Pravdou je, že zaměstnání i práce na...

Návody a nápady

Vzdělání je důležitou součástí našich životů. Pokud si zvolíme obor a školu, která nám vyhovuje, a tedy studium, o které reálně máme zájem, mělo...

Služby

Na internetu denně trávíme spoustu hodin. Ihned po probuzení většinou saháme po mobilním telefonu a kontrolujeme různé sociální sítě. Přes den je potom většina...

Náš tip