Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

5 kritérií, které musí splnit každý dodavatel dřevostavby

V první řadě si musíte koupit pozemek. Jakmile ho budete mít, musíte si zvolit typ stavby. Dřevostavby jsou velmi populární, krásné a kvalitní. V tuto chvíli si jen musíte zvolit společnost, které zadáte výstavbu svého vysněného domova. My vám poradíme pár způsobů, jak si vybrat tu správnou, která odvede práci kvalitně.

Hledání dodavatele

Při hledání firmy pro stavbu dřevostavby se musíte soustředit na jednu věc. Ve vyhledávači se musí objevit „asociace ADMD“. Jedná se o společenství firem, které pečuje o stavění kvalitního bydlení. Na svůj seznam zaveďte ISO 9001 o kvalitě služeb. Všechny firmy v asociaci jsou ověřené a máte jistotu, že se jedná o skutečné profesionály. A nemusíte se obávat nekvalitně odvedené práce.

Certifikace

Firma může získat i další certifikáty, které potvrdí její odbornost. Jedním z nich je Dokument národní kvality (DNK) nebo získání ISO 14001 o zásadách ochrany životního prostředí. Ten druhý nebude důležitý pro každého, ale pro majitele dřevostavby možná ano. Certifikace provádí nezávislý orgán, takže tomu můžete důvěřovat.

Reference

V době internetu máte jedinečné možnosti. Můžete si totiž každou firmu poměrně jednoduše ověřit. Využít k tomu můžete nejen webové stránky, ale také sociální sítě. Nejlepší je samozřejmě doporučení od přátel nebo rodiny. Ne vždy je to ale možné a internet vám hodně pomůže. Možností máte hned několik:

  • webové stránky firmy,
  • sociální stránky firmy,
  • diskusní skupiny na sociálních sítích.

Setkání dodavatelů

Každoročně se na podzim koná setkání firem, které staví dřevostavby. Den dřevostaveb pro vás bude úžasnou příležitostí, jak si vybrat typ dobu, půdorys, materiály a také společnost, která vám domov postaví.

Cena

Rozpočet bude vždy klíčovým prvkem stavby a výběru dodavatele. Cenovou nabídku si vyžádejte alespoň od tří dodavatelů a porovnejte si je. Každá společnost nabízí trochu jiné služby i cenovou nabídku. A myslete na to, že částka za hrubou stavbu a konečný projekt bude naprosto odlišná. Nerozhodujte se ale jen podle ceny, ale také podle referencí a přístupu lidí, kteří vám postaví domov.

zdroj fotka: Pixabay/RonPorter