Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

5 překvapivých věcí, které lze skutečně vyčistit čističem na trouby. Například znečištěný grilovací rošt

Čističe na trouby jsou obvykle určeny k odstraňování mastnoty a skvrn v troubě, ale můžete s nimi vyčistit i mnoho dalších věcí. Zde je seznam pěti překvapivých věcí:

Špinavé grilovací rošty: Grilovací rošty často obsahují nánosy tuku a zbytky jídla. Nastříkejte na rošty čistič trouby, nechte je působit a poté je důkladně opláchněte vodou. Tímto způsobem vyčistíte grilovací rošt rychle a účinně.

Čističem na trouby lze také vyčistit mastné skvrny a připečené zbytky jídla na hrncích a pánvích. Naneste jej na postižená místa, nechte působit a poté opláchněte nebo umyjte houbou.

Znečištěné krby a kamna: Pokud máte krb nebo kamna, můžete k odstranění sazí a skvrn od sazí použít čistič trouby. Důkladně je naneste na povrch a poté omyjte houbou nebo hadrem.

Znečištěná zrcadla a okna: Některé čističe na trouby lze použít k čištění zrcadel a oken. Zřeďte je vodou a použijte k čištění povrchu, poté otřete do sucha.

Potřísněné nebo znečištěné keramické hrnce a hrnky: Pokud máte keramické hrnce nebo hrnky se znečištěným nebo potřísněným povrchem, můžete je vyčistit čističem na trouby. Naneste jej, nechte působit a poté důkladně opláchněte.

Při použití čističe na trouby na tyto předměty si však vždy pečlivě přečtěte pokyny na obalu, abyste se ujistili, že je bezpečný a vhodný pro daný materiál nebo povrch. Mějte také na paměti, že některé čisticí prostředky na trouby mohou obsahovat silné chemické látky, proto je důležité používat je opatrně a dodržovat bezpečnostní pokyny uvedené na obalu.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj:  Apartmenttherapy, Titulní obrázek: Pixabay.com/6653167