Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Byl bestiální sériový vrah Hubert Pilčík zbit vězeňskou stráží?

Hubert Pilčík (†59) byl v Senci, kde žil, populární. Své sousedy bavil historkami, tvrdil, že přežil potopení Titaniku, byl bylinkářem a pomáhal ostatním. Nikdo ve vesnici by netušil, že je ve skutečnosti brutálním vrahem! Hrůzná pravda vyšla najevo v roce 1951. Kolik lidí bestiální pašerák skutečně zavraždil, není dodnes jasné. V září 1951 údajně spáchal ve vězení sebevraždu. Okolnosti jeho smrti jsou velmi podivné; je možné, že ho ve skutečnosti ubili k smrti vězeňští dozorci?

Policii se podařilo prokázat, že Pilčík zavraždil pět lidí. Dokonce údajně plánoval vraždu vlastní manželky. Podle ředitele policejního muzea Radka Galase je ale možné, že to řekl jen proto, aby svou ženu vyvinil. Podle něj je nepravděpodobné, že by o manželových činech nic nevěděla.

Mohou za jeho smrt dozorci?

V domě Huberta Pilčíka bylo nalezeno velké množství šperků, kufrů, bot a dalších věcí, takže se předpokládá, že obětí bylo mnohem více. Nikdy se však nedozvíme, kolik jich bylo přesně, protože Pilčík 9. září 1951 zemřel ve své vězeňské cele, údajně spáchal sebevraždu. Nově objevené dokumenty však naznačují, že mohl zemřít jinak.

Podivné skutečnosti kolem jeho smrti odhalil pořad Průzkumníci. Brutální vrah údajně omylem dostal místo jednoho nažehleného kapesníku dva a těmi se uškrtil. Je zvláštní, že by spáchal sebevraždu tak podivným způsobem – uškrcením ve vzduchu. Jak pořad upozorňuje, na fotografiích je vidět, že Pilchik leží na boku a stále má na sobě kapesníky, kterými se údajně udusil. Dozorci však tvrdí, že mu poskytli umělé dýchání.

V pitevním protokolu také není zaznamenáno, že by měl Pilčík zranění v obličeji, ale na dochované fotografii je vidět. V protokolu jsou i další nesrovnalosti. V pořadu se dále uvádí, že kapesníky, jak je má vrah na krku na dochované fotografii, údajně nemohly vraha zabít!

Osudnou noc smrti Huberta Pilčíka se na jeho převozu podílelo šest dozorců, z nichž tři ani nebyli ve službě. Vězni ho údajně nebili, ale nadávali mu. Z dostupných materiálů je však pravděpodobné, že Pilčíka tloukli dozorci. Když později zjistili, že to s násilím přehnali, uvázali mu kolem krku kapesníky.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: stcity.sk, Wikipedia, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPictures

Předchozí článek
Následující článek