Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Co vám přinese březnový úplněk a novoluní? V jakém budou znamení, na co byste se měli soustředit a čeho se raději vyvarovat?

Na třetí letošní úplněk se můžeme těšit 7. března 2023, proběhne ve znamení Panny. Podle indiánské tradice se mu přezdívá červí nebo vraní úplněk. Červí proto, že se to v tomto období hemží nejrůznějšími červy a larvami brouků. Přízvisko vraní se zase pojí s častým výskytem vran nebo možná jejich výrazné viditelnosti v kontrastu se sněhem. Okrajově se mu říká také postní, v křesťanské tradici totiž lidé mají držet půst právě v těchto dnech.

Tentokrát proběhne ve znamení Panny, což s sebou nese potřebu dát věci do pořádku, uklidit si jak v sobě, tak kolem sebe. Můžeme pociťovat až nutkavou touhu vyřešit nedořešené. V tomto čase je vhodné rozvrhnout si plány na širší budoucnost, zamyslet se nad svými cíli a celkovým životním směřováním.

Březnový úplněk má vliv na střeva, trávicí ústrojí a slinivku. Snažte se proto šetřit své trávicí ústrojí, ať už v rámci předvelikonočního půstu spojeného s duchovnem, nebo jen čistě pro své zdraví. A jako obvykle raději neplánujte žádný lékařský zákrok na den úplňku. Informuje portál rexter.cz.

Březnové novoluní proběhne 21. března 2023 ve znamení Berana. Největší vliv bude mít na chodidla, prsty u nohou a šišinku. S březnovým novem symbolicky končí zima a začíná jaro. Letos připadá jarní rovnodennost na datum 20. března 2023, ve spojení s novoluním to bude znamenat významný energetický předěl. Nastává ideální čas na jarní detox, tedy očistu organismu.

Během novoluní můžete pocítit nedostatek sil a celkové oslabení psychiky. Tento den nahrává závislostem. Pokud momentálně s nějakou zápolíte, například se snažíte přestat kouřit, březnový nov vám může vhodit pomyslný klacek pod nohy. Opět se v tento den nedoporučují žádné lékařské zákroky.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Timeanddate.com, Rexter.cz, Titulní obrázek: Pixabay.com/rkarkowski