Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Do roku 2100 obsadí Rakousko Slovensko a znovu vznikne Jugoslávie. Předpovídá umělá inteligence

Umělá inteligence si myslí, že do roku 2100 obsadí naše slovenské sousedy Rakousko a společně budou následně tvořit jeden státní útvar s názvem Rakousko-Slovensko. Tato předpověď se objevila na instagramovém účtu Amazing Maps, který spravuje 18letý nadšenec z Bulharska. Jako první na mapu upozornilo Živé.sk.

Při pohledu na novou mapu Evropy z pohledu umělé inteligence musí být každému jasné, že pro AI (z angličtiny Artificial Intelligencese, což je umělá inteligence) současné geopolitické rozdělení starého kontinentu nezdá dostatečné. 

Polsko se z mapy vytratilo

Velké změny nepostihly jen Slovensko, které se stane součástí Rakouska. I když země jako Francie, Německo či Itálie zůstanou bez větších změn, Polsko se z mapy vytratí a místo „Evropské aliance“ nebude patřit do žádné evropské komunity. 

Namísto trojice pobaltských států vznikne velká Lotyšská říše, z Rumunska se stane „Rubmunsko“, Ukrajina zůstane pohlcena v nespecifikované černé mase společně s Polskem, Běloruskem i Ruskem. Nizozemsko, Belgie a Lucembursko se sjednotí do státního útvaru s názvem Bene, odvozeným z pojmenování Benelux.

Na jihu se znovu vytvoří Jugoslávie, která bude překvapivě propojena s Dánskem na severu, a Bulharsko se spojí s Řeckem do jednoho velkého státu. Vtipně vyznívá ještě fakt, že namísto Spojeného království bude na Britských ostrovech existovat už jen velké Skotsko, a tak se Angličané zřejmě z této mapy nebudou příliš radovat.

Autor: Petra T., zdroj: Zive.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/MabelAmber