Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dovolená v pekle: Nedělejte tyto chyby, které mohou proměnit vaši dovolenou v horor

Konečně volné dny. Tak dlouho jste se na ně těšili, že? Tak si prosím dejte pozor na to, ať se vaše vysněná dovolená nepromění v horoucí peklo. Co na dovolené rozhodně nedělat?

1) Výčitky, výčitky, výčitky

Konečně jsme spolu v jednom autě, v jednom hotelu, v jednom letadle. „Co takhle dát si pořádnou porci výživných výčitek? K snídani, obědu, nebo třeba k večeři.“ Než na dovolenou odjedete, sami si určete, jakým tématům se budete vyhýbat velkým obloukem. Zatímco v běžném běhu týdne se na výčitky dá podívat konstruktivně a něco možná vyřeší, na dovolené bobtnají ve vzájemnou nenávist. Zamkněte je doma na sedm západů.

2) Tohle mi moje maminka nevařila

Vzpomínky na staré dobré časy, kdy jste se drželi máminy sukně si také raději nechte od cesty. Třeba vás to láká i něco poznamenat o tom, že váš bývalý partner uměl skvěle vařit nebo opravit to či ono. Skutečně máte tak špatnou náladu, že musíte kazit někomu den? Tyto poznámky si radši nechte ve své hlavě, nahlas je opravdu nepronášejte. Zkuste to překonat a soustředit se na dovolenou, kterou jste tak dlouho společně plánovali.

3) Už to není, co to bylo

Když jsem byl mladší, bylo chutnější mléko, pivo, houby, třešně, borůvky. Je škoda, že si již nedokážete najít věci, které by vás těšily. To ale neznamená, že byste měli kazit den lidem ve vašem okolí. Užívejte si momentálních situací a nenechte minulost, aby vás ovlivňovala.

4) Letní lásky

Každý z nás měl (snad) to štěstí a prožil letní lásku. Možná byla tajná, zřejmě také žhavá a vášnivá. Ale svému současnému partnerovi byste o ní zrovna vyprávět nemuseli. Koho zajímá, že jste se na místě, kudy zrovna jdete s rodinkou, drželi za ruce s někým jiným?

5) Tohle tričko si oblékat nebudeš

A když už jsme u toho tahání, není dobré, pokud budete zbytečně kritizovat oblečení svého partnera. Pokud se vám zdá, že je žena oblečena příliš vyzývavě, buďte hrdí na to, že je právě vaše. A když se příliš krásně obléká muž, oceňte jeho snahu a užijte si také společnou chvíli v krásném oblečení. Neomezujte jeden druhého.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: www.quora.com. Náhledová fotografie: Pixabay.com/FotografieLink