Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Investigativní vyšetřovatelé tvrdí, že vyřešili záhadu záběrů UFO z Pentagonu

Investigativní novináři předložili vysvětlení pro záběry, které AARO sdílela na začátku tohoto roku.

Video, které ukazuje neidentifikovanou kovovou kouli pohybující se značnou rychlostí nad některými budovami někde na Středním východě, byl veřejně sdílen během slyšení senátního výboru v dubnu Dr. Seanem Kirkpatrickem z All-domain Anomaly Resolution Office.

V té době záběry vyvolaly mnoho intrik, protože se zdály být důkazem, že UFO nejen existují, ale jsou oficiálně uznávány americkou vládou.

“Je to typický příklad věci, kterou vidíme nejčastěji,” řekl tehdy Kirkpatrick. “Vidíme je po celém světě a vidíme, jak dělají velmi zajímavé zjevné manévry.”

“Mohu však zdůraznit, že zejména tento letoun neprokázal žádné záhadné technické schopnosti a nebyl hrozbou pro bezpečnost ve vzduchu.”

Rychle vpřed do současnosti a nyní investigativní žurnalistická skupina známá jako Bellingcat předložila svůj závěr, že objekt na záběrech není nic jiného než mylarový balón.

Aby to zjistili, pokusili se vyšetřovatelé vypočítat velikost, rychlost a ujetou vzdálenost objektu na základě relativní rychlosti a výšky dronu, který záběry pořídil.

Pro referenci také určili přesné místo, kde se natáčelo.

Pokud se objekt nacházel ve výšce přibližně 609 metrů, pak je docela možné, že se pohyboval rychlostí ne vyšší než 27 mil za hodinu.

“Takže, i když je vzrušující představit si 30 centimetrů širokou mimozemskou kosmickou loď letící kolem Středního východu, Occamova břitva naznačuje, že se možná jen díváme na párty balón,” uzavřela skupina.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Metro.co.uk , Titulní obrázek: Pixabay.com/cpmacdonald