Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak dát starému plastovému květináči druhou šanci

Celý postup je velmi jednoduchý. Nejprve jsme ji důkladně umyli, dobře odmastili saponátovou vodou a vysušili. Její bleděmodrá barva už neodpovídala našemu konceptu, a tak jsme na ni nanesli dvě nebo tři vrstvy bílé barvy ve spreji.

Pokud používáte barvu ve spreji, nezapomeňte ji na začátku důkladně protřepat a nanést na květináč ze vzdálenosti 20 až 30 cm. Dbejte na to, abyste barvu nanesli rovnoměrně na celý květináč a v několika vrstvách, přičemž dávejte pozor, abyste barvu nenanesli příliš, protože by mohla začít stékat po květináči.

Pokud nemáte barvu ve spreji, naneste ji malým válečkem. Tímto způsobem dosáhnete jednolitého povrchu bez viditelných stop po štětci.

Nechte barvu důkladně zaschnout, jak je doporučeno na obalu.

Hrnec pak můžete oživit libovolným nápisem. Pokud si netroufáte na vlastní nápisy, použijte program skicák v počítači, který napíše nápis požadovaným písmem a velikostí, a poté jej vytiskněte. Nápis můžete snadno přenést na květináč pomocí tužky a obkreslovacího papíru. Následně nápis přemalujte černou akrylovou barvou ve formě fixu nebo jej obtáhněte tenkým štětcem. Opět nechte dobře vyschnout. Hotovo!

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: urobsisam.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/StockSnap