Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak dnes žije král dopingu Lance Armstrong? Podívejte se, co dělá a kde žije

Americký cyklista Lance Armstrong zažil během své dlouhé kariéry mnoho vzestupů a pádů. Jako jediný jezdec vyhrál v letech 1999-2005 sedm titulů na Tour de France. Později však o všechny přišel.

Lance Armstrong přišel o všechny trofeje poté, co ho Antidopingová agentura Spojených států amerických obvinila z dopingu a obchodování s drogami během jeho slavné éry – sám se v roce 2013 přiznal k užívání léků zvyšujících výkonnost.

Lance Armstrong byl oslavován jako jeden z nejsilnějších cyklistů, co se týče fyzické zdatnosti i psychické odolnosti, když všechny inspiroval svým návratem ke sportu po boji s rakovinou. V červnu 1998 se mu podařil úžasný návrat, když vyhrál závod Kolem Lucemburska. Toto inspirativní vítězství mu zajistilo obrovskou slávu a učinilo z něj jednoho z nejobdivovanějších sportovců té doby. Později se však ukázalo, že byl po většinu své kariéry ve stínu dopingu.

Poté, co se Lance Armstrong v roce 1997 uzdravil z metastázující rakoviny varlat, založil nadaci na pomoc lidem, kteří překonali rakovinu. Název nadace byl změněn z Nadace Lance Armstronga na Nadaci Livestrong, protože byl odsouzen za doping. Přestože Lance Armstrong z nadace odstoupil, je stále spojen s nadací Livestrong a pracuje pro lidi trpící rakovinou.

Lance Armstrong vlastní v centru texaského Austinu kavárnu Juan Pelota Cafe, pojmenovanou po jeho boji s rakovinou varlat. Ve stejné budově vlastní bývalý cyklista obchod s koly Mellow Johnny’s, pojmenovaný podle termínu Tour Maillot Jaune. Lance Armstrong pracoval také jako technický konzultant pro amerického výrobce cyklistických komponentů SRAM Corporation. Má také menšinový podíl ve společnosti Trek Bicycle Corporation.

Lance Armstrong strávil poslední dva roky budováním mediální značky a pořádáním akcí. Jeho společnost WEDU produkuje dva podcasty, The Move a The Forward. Společnost také pořádá cyklistické závody v Texasu a Coloradu a prodává zboží online. Mezi fanoušky cyklistiky si výrazně získal oblibu.

Zdroj: reprofoto Architectural Digest
Zdroj: reprofoto Architectural Digest
Zdroj: reprofoto Architectural Digest

zdroj: sport.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Cpl. William Howard, Combat Aviation Brigade, 1st Infantry Division – DVIDS Photographic Archive