Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak na výběr ideálních žaluzií?

Máte nová okna a připadá vám, že jim přece jenom něco chybí? Je tomu skutečně tak. A tou věcí, která jim chybí, jsou nové žaluzie. Jak a pole čeho vybrat ty pravé? Podívejte se s námi.

Barevný odstín

Ten je naprosto základním krokem, pokud je vybíráte. Jak na volbu toho pravého? Ideální je zvolit takový, aby korespondoval s nádechem vašeho interiéru. Není ani problémem, když v každé místnosti bude odstín jiný. Vyberte si nové žaluzie právě podle tohoto pravidla. A u něho zohledněte ještě jednu důležitou radu. Jako lepší volba se dnes jeví spíše světlejší odstíny, díky čemuž konkrétní místnost nebude působit ponuře.

Velikost

Také důležitý parametr, který souvisí jak se správností montáže, tak souvisí i s tím, že budou na okně dobře vypadat. Buď můžete všechna okna změřit, nebo se můžete podívat do technické dokumentace těch, které jste objednali. Vyráběny jsou ve standardizovaných rozměrech, čemuž následně odpovídá i konkrétní velikost žaluzií. Co je třeba rozlišit primárně?

  • Zda jde o okno nebo balkonové dveře
  • Jaký je celkový rozměr
  • Kolik má okno křídel

Ovládání

Jelikož mluvíme o klasických žaluzií, tak je zbytečné vymýšlet zde jakékoliv novoty a inovace, které mohou mít třeba neméně populární levné rolety. U žaluzií je ideální využívat klasiky, v podobě jednoduchého řetízku. Ten umožní jak jejich vytažení do požadované polohy, tak lze právě pomocí něho jednoduše nastavit i sklon.

Dodavatel

I na toto hleďte. Proč? Důvody jsou hned dva. Tím prvním je jistě kvalita. Dobrému dodavateli pochopitelně záleží na tom, co prodává. A tak garantuje dlouhou životnost svého produktu. Druhý důvod souvis s tím, že kvalitní dodavatel nabízí i doprovodné služby. A tady jistě tušíte, na co konkrétně narážíme. Jedná se o službu v podobě odborné montáže. Ta bude nejenom kvalitně provedena, ale bude i za přijatelnou cenu, v co nejkratším možném termínu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *