Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak zmenšit žaludek? Pět kroků k jeho přirozené kontrakci. Například nejúčinnější metodou je snížení množství zkonzumovaného jídla

Přirozená kontrakce žaludku je možná, pokud jej přestanete „vytahovat“. Žaludek je svalový vak, který se může přirozeně natahovat a stahovat. Důsledkem natahování je neustálý pocit hladu, který je utišován nadměrnými porcemi jídla a často i menšími jídly mezi hlavními jídly. To pak může vést k nadváze a dokonce k obezitě, píše server Healthline.

Máte pocit, že je to váš problém? Máte neustále pocit hladu a je pro vás těžké se nasytit? Vyzkoušejte těchto 5 přirozených kroků ke zmenšení žaludku. Díky tomu se rychleji dostaví pocit sytosti, snížíte příjem kalorií a nakonec zhubnete, radí autorka článku na webu Polki.

Nejúčinnější metodou zmenšení žaludku je snížení množství zkonzumovaného jídla. Jezte 4-6 malých jídel denně místo několika velkých porcí. Informuje studie.

Nakonec by měl být váš žaludek velký jako vaše dvě pěsti. Porce jídla snědená na jedno jídlo by neměla překročit tento objem.

Můžete si jídlo servírovat na malý talíř. I když jste v pokušení přidat další, nedělejte to. Další jídlo snězte po třech hodinách, kdy je váš žaludek z velké části prázdný.

Jezte pomalu

Pomalé jedení pomáhá snížit natahování žaludku. Ráno, když spěcháte, snad není možné jíst pomalu. Jakmile si to můžete dovolit, snažte se jídlo žvýkat pomalu, aby celá konzumace trvala 15-20 minut. Mozku tentokrát trvá, než si uvědomí, že tělo dostalo správné množství jídla a není důvod, aby mělo hlad. Vyhnete se tak pokušení sníst ještě jednu porci a dále si cpát žaludek. 

Při jídle se vyhněte rozptylování: sledování televize, používání telefonu nebo čtení. Sníte mnohem více jídla a nebudete se dostatečně soustředit na pocit sytosti.

Nepijte příliš mnoho tekutin najednou

Žaludek roztahuje nejen příliš mnoho jídla, ale i tekutin. Vodu a další nápoje pijte po malých doušcích. Vyhněte se situaci, kdy vypijete 500 ml nápoje najednou. Pokud máte problémy s kontrolou správného příjmu tekutin ve vaší stravě, použijte aplikaci pro pitnou vodu.

Vyhněte se také pití sycené vody (dokonce i zdravé sycené vody). Oxid uhličitý uvolňovaný těmito nápoji vyvíjí tlak na vnější stěnu žaludku a také ji do určité míry natahuje. V procesu zmenšování žaludku je zakázáno pít pivo a jakékoliv sycené nápoje. Nejen že naplní žaludek a vyvíjejí tlak na stěny žaludku, jsou také vysoce kalorické.

Tekutá strava jeden den v týdnu

Tekutá strava dokáže účinně stáhnout žaludek. Nepraktikujte to každý den, ale jeden den v týdnu může mít dodatečný účinek. Nejlépe o víkendu nejezte pevnou stravu, ale pijte pouze tekutiny.

Pijte neslazené ovocné a zeleninové šťávy, kefíry, jogurtové nápoje bez cukru, podmáslí, vodu a slabý čaj. Množství těchto tekutin není omezeno. Rozdělte je na 5-6 porcí  a pijte je každé 2-3 hodiny.

Další tipy na zmenšení žaludku

Kromě hlavních doporučení pro stahování žaludku máme další tipy:

– nikdy nejez do sytosti; ani ve výjimečných situacích se neoddávejte obžerství, můžete jíst jakýkoli produkt, ale zastavte se na malé porci

– nezapíjejte jídlo, které jíte

– používejte osvědčené bylinky na hubnutí

Jak dlouho trvá stažení žaludku?

Chvíli trvá, než si všimnete příznaků zmenšeného žaludku. Vše záleží na tom, jak byl váš žaludek na začátku velký. První příznaky můžete zaznamenat již po 2 týdnech dodržování dietních tipů pro stažený žaludek. To je však velmi individuální. Nevzdávejte se, pokud nezaznamenáte rychlé výsledky. Dopřejte sobě i svému žaludku čas, abyste si na zmenšené porce zvykli.

Autor: Stanislav M., Zdroj: polki.pl, healthline.com. Náhledová fotografie: Pixabay.com/happyveganfit