Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak zvládnout stěhování do menšího: Lze se zařídit tak, abyste se v klidu vešli a čeho se raději zbavit? Například udělejte si seznam věcí, které máte

Stěhování vašeho domova do menšího může být zároveň vzrušující i zdrcující období a je to nepochybně také období, které často přichází s velkou změnou životního stylu. Lidé se stěhují do menšího z mnoha důvodů: už nepotřebují tolik místa, chtějí ušetřit, nebo jednoduše vstupují do nové fáze života a potřebují změnit svou situaci. Ať už je důvod jakýkoliv, dnešní článek vám může pomoci naučit se, jak se přestěhovat do menšího prostoru organizovaným a bezstresovým způsobem.

Začněte brzy

Jakmile si uvědomíte, že stěhování je za rohem, je dobré změnit své myšlení a taky způsob, jakým přemýšlíte o svém současném domově a majetku. I když to nutně neznamená, že musíte okamžitě začít balit a organizovat, určitě byste si měli začít ve své mysli zaznamenávat vše, co máte, vědomě přestat kupovat věci, o kterých víte, že je nepotřebujete a pravděpodobně je nikdy nepoužijete. Také začněte pomalu přebírat věci, které jsou pro vás zbytečné už teď a nepoužili jste je několik měsíců či let. Tímto způsobem začněte připravovat sebe a svůj domov na proces zmenšování a nebudete v takovém stresu, až bude čas skutečně začít.

Udělejte si seznam věcí, které máte

I když se vám to může zdát otravné a zdlouhavé, inventarizace všeho, co máte by měl být zásadní krok před balením. Možná zjistíte, že máte spoustu věcí, na které jste již zapomněli a které se vám za všechny léta nahromadily. Tento krok je důležitý, jelikož vám poskytne představu o tom, kolik stěhovacích krabic budete zhruba potřebovat, zda si budete muset najmout stěhovací službu či vám postačí pouhá dodávka od známých. Pokud se plánujete stěhovat i se svým nábytkem, pak všechen změřte a udělejte si představu o tom, který ‚ si vezmete s sebou do nového a který budete muset prodat či vyhodit.

Vytřiďte a vyhoďte věci, které nepotřebujete

Stěhování zvládnete v mnohem větším klidu, pokud zůstanete organizovaní. Vytvořte si několik kategorií (krabic), které si označíte a do kterých budete věci třídit. Vytvořte například místo pro věci, které si ponecháte, darujete charitě, prodáte či věnujete blízké osobě. 

Co s nepotřebnými věcmi, ke kterým máte citový vztah

Procházet svůj majetek a rozhodovat se, co si ponechat a co vyhodit pro vás může být náročné a emocionální, zvláště pokud jde o sentimentální předměty a třeba věci od blízkých, kteří už mezi námi nejsou. Začněte brzy a dopřejte si dostatek času, abyste neudělali žádná ukvapená rozhodnutí, kterých byste mohli později litovat.

Existuje několik způsobů, jak přistupovat k takovým věcem. Pokud máte krabice se starými fotografiemi, ale nemáte prostor na jejich uložení, myslete digitálně! Uschovejte si originály, které pro vás mají největší význam, a poté projděte a naskenujte všechny ostatní. Tímto způsobem budete mít stále všechny své obrázky, jen budou zabírat mnohem méně místa. Totéž platí pro pohlednice, blahopřání a další věci, jako jsou vstupenky nebo hrací lístky, které byste mohli digitálně uložit jako vzpomínku.

Autor: Stanislav M., zdroj: thespruce.com, redakce, Pixabay.com/chaiyananuwatmon