Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Je ideální doba na investování za posledních 9 let, tvrdí DRFG

„Investičních příležitostí je na dnešním trhu obrovská spousta a český investor má tak velký výběr. Mezi nejoblíbenější investiční nástroje patří trh s nemovitostmi a to především z pozice jistoty a konzervativnosti investora.“ Uvádí ředitel DRFG Finance, Břetislav Hrabě, jedné z divizí investiční skupiny DRFG, který mimo jiné zodpovídá za distribuci skupiny ve finančním sektoru.

Investiční skupina DRFG a David Rusňák

Investiční skupina DRFG, kterou vlastní David Rusňák, uvedla na trh transparentní realitní fond, DRFG AIF Real Estate Fund, jehož značnou část tvoří především komerční nemovitosti se zajímavým potenciálem výnosu. „Funguje teprve od loňského roku, a našel si své příznivce,“ dodává Hrabě. Původně byl určen kvalifikovaným investorům, nyní jej mohou nabízet i retailové klientele a plánují ho ještě více zpřístupnit široké veřejnosti. Ve fondu jsou nemovitosti v celkové hodnotě 963 milionů korun.
„Naše fondy si vybudovaly na trhu důvěryhodnost a mají skvělou výkonnost,“ dodává Hrabě.

Podílové fondy a DRFG

Podílové fondy zaměřené na nemovitosti se stávají stále populárnější alternativou klasických konzervativních investičních nástrojů.

Při výběru investice se Češi rozhoduj spíše na základě pocitů a dojmů, zahraniční investoři volí raději fakta. Investiční skupina DRFG nabízí klientům i dluhopisový fond, DRFG UCITS Bond Fund, který je určen spíše pro pravidelné platby, na trhu vykazuje dlouhodobě nadprůměrné výsledky a umožňuje investovat již od sta korun měsíčně. David Rusňák se svou investiční skupinou DRFG má dobrý přehled v této oblasti a vedou pravidelně diskuzi na každou novou investici, která může být přínosem a posílí stabilitu i v oblasti dluhopisů, které jsou pro DRFG zajímavé.

Od velké hypoteční krize v roce 2008 je situace na trhu kolektivního investování příznivá. České ekonomice se daří, lidé se více starají o své finance a zvyšuje se tak finanční gramotnost. „Lidé si uvědomují, že banka není instituce, která by se měla lidem starat o finance, především je zhodnocovat, a proto více využívají nástroje kolektivního investování, včetně našich,“ dodává Břetislav Hrabě.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *