Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jižní Korea je moderní, ale také opravdu strašidelná: Když si v noci zapískáte na ulici, přivoláte zlé duchy. 4 zajímavé pověry

Jižní Korea je moderní a technologicky vyspělá země. Její obyvatelé však stále věří v pověry a některé z nich jsou docela děsivé. Mnoho Korejců tvrdí, že v pověrách nevidí smysl, ale některé úkony pro jistotu nedělají, aby nepřivolali smůlu. Podívejte se s námi na nejčastější korejské pověry.

Pryč s číslem 4

Korejci se vyhýbají číslu 4, protože v nich evokuje představu smrti. Kdybyste číslo 4 vyslovili v čínštině nebo korejštině, mělo by stejnou výslovnost jako slovo označující smrt. V korejských budovách byste těžko hledali tlačítko označující čtvrté patro – často je nahrazeno písmenem F.

Nedávejte svému partnerovi kuřecí křídla

Další kuriózní pověrou je nedávat partnerovi k jídlu kuřecí křídla. Znamenalo by to, že budou létat a přelétat od jednoho kluka nebo holky k druhému.

Nepište jména červeně

Pokud byste napsali jméno živého člověka červeně, signalizovalo by to, že mu přejete smrt. Tato pověra pochází z minulosti, kdy se při některých tradičních rituálech psala jména zemřelých červeně.

V noci na ulici nepískejte na píšťalku

Dostáváme se k jedné z nejděsivějších pověr v zemi. Pískání na ulici v noci nezpůsobuje jen rušení nočního klidu. Pokud člověk píská v noci na ulici, přivolává k sobě zlé duchy. Korejci se tomuto aktu vyhýbají, protože se obávají pronásledování ze strany nadpřirozených sil.

Autor: Samo Buk, zdroj: gogohanguk, Titulní obrázek: Pixabay.com/asd14235714