Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kontakt s mimozemšťany by na Zemi způsobil chaos. Lidstvo zoufale připravuje plán, co dělat

Vědci v nově otevřeném postdetekčním centru SETI mají před sebou nelehký úkol. Musí přijít na to, co by lidstvo mělo dělat, kdyby se někdy dostalo do kontaktu s inteligentní mimozemskou civilizací. Na toto téma je upozornil časopis Futurism.

Začátkem loňského roku připravili odborníci NASA novou zprávu o mimozemšťanech. Zpráva nesla název Beacon in the Galaxy a byla vytvořena vědeckým týmem pod vedením Jonathana Jianga.

Přestože jsme do vesmíru vyslali velké množství zpráv, zatím se nám nepodařilo zaznamenat žádnou odpověď. Jak však vědci z centra uvedli v rozhovoru pro TheGuardian, pokud bychom zachytili nějaký mimozemský signál nebo zprávu od mimozemské civilizace, byla by to pro lidstvo transformační událost, na kterou pravděpodobně nejsme zcela připraveni.

“Podívejte se, jaký chaos jsme způsobili, když nás zasáhl COVID-19,” říká John Elliott.” “(V případě kontaktu s mimozemskou civilizací, pozn. red.) bychom byli jako slepice bez hlavy,” dodává pro The Guardian.

Podle odborníka si lidstvo nemůže dovolit být tak nepřipravené, ať už z vědeckého, sociálního nebo politického hlediska. Elliott bude mít za úkol koordinovat mezinárodní a jednotnou reakci na případný mimozemský kontakt v postdetekčním centru. To by samozřejmě vyžadovalo velké úsilí, ale také papírování a byrokracii.

Vědec se dále domnívá, že je třeba zavést různé strategie a scénáře, aby bylo všem jasné, co musíme jako lidstvo udělat. Poukazuje také na to, že jsme se dosud soustředili pouze na hledání mimozemského signálu nebo jiných stop po mimozemské civilizaci, ale jaksi jsme zapomněli na to, co by po takovém objevu následovalo.

Touto problematikou se samozřejmě zabývá mnoho vědců a několik organizací, ale jejich názory a znalosti se zjevně liší. Hlavním úkolem Centra proto bude shromáždit nejlepší mozky na planetě a vypracovat legitimní plán, kterým se budeme řídit, až se setkáme s mimozemskou civilizací. Dalším hlavním cílem je podpořit vážné zapojení Organizace spojených národů.

Na rozdíl od mnoha jiných vědců si však Elliott nemyslí, že by kontakt s mimozemšťany mohl být nebezpečný nebo představovat hrozbu. Zde však naráží na mnoho problémů. Mnoho světových odborníků, včetně Anderse Sanberga, Michia Kaku a zesnulého Stephena Hawkinga, se totiž domnívá, že kontakt s mimozemšťany není nejlepší nápad.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: The Guardian, Futurism, Refresher, Titulní obrázek: Pixabay.com/tombud