Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kratom: Vše, co potřebujete vědět o tomto přírodním doplňku

Čaj Kratom se vyrábí z rostliny kratom (Mitragyna speciosa), která roste v jihovýchodní Asii. Přestože se mu v přírodní medicíně připisují pozitivní analgetické vlastnosti, prevence zácpy a podpora hubnutí, kratom je především stimulant. Seznamte se s ním blíže.

Co je kratom?

Možná jste slyšeli o kratomu, ale co to vlastně je? Kratom je tropický strom původem z jihovýchodní Asie. Listy stromu kratom se často používají pro své léčivé vlastnosti. Kratom se po staletí používá k léčbě různých stavů, jako je úleva od bolesti, únava a úzkost. V posledních letech se stal populární jako rekreační droga. Někteří lidé jej používají k prožívání euforie, zatímco jiní jej využívají k potlačení účinků jiných drog. Kratom je obecný název pro Mitragyna Speciosa Korthals, strom pocházející z jihovýchodní Asie. U nás jej zakoupíte například na kratombird.cz.

V Thajsku, kde je M. speciosa (také známý jako kratom) zakázaný již 70 let, úřady zvažují jeho legalizaci, protože rostlina má silné analgetické vlastnosti, je možné, že pomáhá zotavit se ze závislosti na heroinu, kokainu a metamfetaminu a výzkum dokonce naznačuje, že může nahradit metadon při léčbě závislosti na opiátech.

Jak používat kratom?


Existuje několik způsobů, jak užívat kratom, jako je žvýkání, kouření nebo vaření čaje. Nejjednodušší je však pít kratomový čajový prášek. Kratom prášek obvykle najdete mimo země původu. Dávkování závisí na tělesné hmotnosti, citlivosti a síle kratomu. Předávkování může vést k nevolnosti a bolesti hlavy.

Jaká jsou rizika kratomu?


Pravidelné užívání kratomu může vést k psychické a fyzické závislosti a abstinenčním příznakům po vysazení. Proto je třeba pečlivě hlídat dávkování a jeho užívání nedoporučovat lidem se sklonem k závislosti. Je však přírodní léčba pro různé stavy, jako je úleva od bolesti, únava a úzkost. Kratom byl bezpečně používán po staletí bez zpráv o závažných vedlejších účincích. Kratom může být návykový, pokud se používá pravidelně. Může také způsobit nevolnost, zvracení a zácpu. Pokud jste těhotná nebo kojíte, neměla byste kratom užívat.

Titulní fotografie: Freepik.com