Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kupujete sedací soupravu? TOP rady přímo od odborníka

Pokud si nedáte pozor na výběr, vaše pohovka se brzy rozbije. Na tak velký kus nábytku si nebudete chtít stěžovat, a tak budete jen mlčky trpět následky. Dejte na radu odborníka.

Zda si vyberete klasickou, rohovou pohovku nebo pohovku ve tvaru písmene U, závisí na velikosti vašeho obývacího pokoje. Kromě toho mohou být polohovatelné, sklápěcí, variabilní a s úložným prostorem a polohovatelnými opěradly. Součástí moderních sedacích souprav jsou také různé doplňky, jako jsou pružné polštářky, police na područkách, kapsy nebo kapsáře pro uložení drobných předmětů.

Jakub Cvitkovič, produktový designér, radí:

“Aby vám pohovka vydržela dlouhá léta, vyplatí se při výběru klást důraz kromě pevnosti konstrukce a kvalitních výplní také na materiál čalounění. Snadno čistitelné tkaniny jsou v posledních letech hitem, ale jsou mezi nimi také velké rozdíly. Některé jsou trvanlivé pouze díky povrchové úpravě, která se v průběhu let opotřebovává. Poznáte to podle záruky.

Lepší investicí jsou potahové látky, které jsou odolné v celé své tloušťce. Při jejich výrobě se již používají vlákna, která odpuzují nečistoty, a hustší tkaní ještě více zvýší jejich odolnost. Nestačí se řídit pouze parametrem Martindale – odolností proti oděru při 30 000 cyklech. Důležitá je také hmotnost tkaniny. Kvalitní tkanina by měla mít gramáž vyšší než 400 g/m2. Stálost barev a odolnost proti pomačkání by se měla pohybovat mezi 4 a 5 – na stupnici do 5.”

Kožená sedadla vypadají velmi luxusně, mají dlouhou životnost, ale jsou náročnější na údržbu. Kvalita kožených sedadel závisí na tloušťce čalounění. Měla by být alespoň 1,5 mm, jinak se kůže začne natahovat. Pokud chcete mít záruku kvality, vybírejte pouze kožené soupravy s označením “full leather”. Koženka a ekokůže jsou levnější varianty kožených sedadel, navíc je ekokůže citlivá na vodu.

Do menších a tmavších obývacích pokojů je vhodnější světlá pohovka, do větších a světlejších obývacích pokojů si můžete dovolit tmavší pohovku.

Pokud máte děti, volte malé vzory, které se zbaví nečistot, nebo si vyberte snímatelné potahy.

Pohovka v neutrální barvě působí nadčasově a dobře poslouží, pokud změníte svůj styl.

Výrazné barvy a velké vzory udělají z pohovky dominantu obývacího pokoje. Pokud je však umístěn v blízkosti okna, může vyblednout.

zdroj: lepsiebyvanie.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pexels