Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Lidé budou žít na Měsíci do roku 2030, říká šéf NASA Orion

Vzhledem k tomu, že NASA Space Launch System (SLS) a kapsle Orion se ukázaly jako úspěšné po vypuštění Artemis I minulý týden, zdá se, že úsilí vesmírné agentury přistát s lidmi na Měsíci v příštích třech letech jde velmi podle plánu.

Pokud to bude pokračovat, pak to nakonec otevře dveře k založení stálé základny s lidskou posádkou na Měsíci, která by mohla vidět lidi žít a pracovat tam, stejně jako na Mezinárodní vesmírné stanici.

Podle Howarda Hu, který vede program NASA Orion, by k tomu mohlo dojít již v roce 2030.

“(Artemis I) je prvním krokem, který podnikáme k dlouhodobému průzkumu hlubokého vesmíru, nejen pro Spojené státy, ale pro celý svět,” řekl Laura Kuenssberg z BBC.

“A myslím, že je to historický den pro NASA, ale je to také historický den pro všechny lidi, kteří milují lidské lety do vesmíru a průzkum hlubokého vesmíru.”

“Myslím tím, že se vracíme na Měsíc, pracujeme na udržitelném programu a toto je vozidlo, které ponese lidi, kteří nás znovu přivedou na Měsíc.”

“Pošleme lidi dolů na povrch a oni budou žít na tomto povrchu a dělat vědu. Bude pro nás opravdu velmi důležité, abychom se naučili trochu za oběžnou dráhou Země a pak udělali velký krok, když letíme na Mars.”

“A mise Artemis nám umožňují mít udržitelnou platformu a dopravní systém, který nám umožní naučit se, jak pracovat v tomto prostředí hlubokého vesmíru.”

zdroj: Business Insider, Titulní obrázek: Pixabay.com/LN_Photoart