Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Máte na tváři chloupky? Odstraňte je díky těmto přírodním trikům

Ať už vám chloupky rostou rychle či pomalu, dnes se s vámi podělíme o přírodní tipy, díky kterým se jich jednoduše zbavíte.

Před desítkami let žádné moderní technologie na odstraňování chloupků nebyly a ženy si přesto dokázaly pomoci různými přírodními vychytávkami. Tyto snadno připravitelné přírodní prostředky jsou bezpečné, účinné a poskytují dlouhodobé výsledky. Vraťme se do minulosti a podívejme se, jak si ženy tehdy poradily a inspirujme se.

Med a cukr

Cukr skvěle funguje jako exfoliant, který pleť zbaví staré kůže a odumřelých buněk. Med zase pomáhá s hojením a a vyživuje pokožku. Když tyto dvě složky spojíme dohromady, vznikne nám účinná depilační pasta na chloupky.

Masku připravíte jednoduše. Smíchejte si lžíci medu s dvěma lžícemi cukru, lžící vody a pořádně zamíchejte. Tuto směs dejte na 30 vteřin do mikrovlnky. Že máte hotovo, poznáte tak, že cukr bude zcela rozpuštěn. Hotovou pastu naneste na místa, ze kterých chcete chloupky odstranit a na takto nanesenou pastu položte pruh bavlněné pásky, který po vychladnutí pasty strhnete proti směru růstu chloupků.

Vejce a kukuřičný škrob

Vaječné bílky se často používají jako přírodní pleťová maska, protože dokážou zbavit pleť odumřelých buněk, a stejně tak dokáže fungovat i na chloupky. Když jej smícháte s kukuřičným škrobem, perfektní ničitel chloupků je na světě.

Pro vytvoření masky smíchejte jeden bílek, půl lžíce kukuřičného škrobu a lžíci cukru. Výslednou pastu naneste na místa, ze kterých chcete odstranit chloupky a nechte zaschnout. Maska je slupovací, proto po zaschnutí uvolněte jeden konec masky a rychle ji strhněte proti směru růstu chloupků.

Ovesné vločky a banán

Výhoda této masky spočívá v tom, že si klidně můžete část nasypat do misky a sníst ke snídani! Pokud se chcete zaměřit spíše na chloupky, pak vám také poradíme.

V misce smíchejte celý banán a dvě lžíce ovesných vloček, a vše dobře promíchejte. Výslednou masku naneste v tlusté vrstvě na místa s chloupky a pořádně masírujte. Poté nechte masku působit 15 – 20 minut a nakonec smyjte teplou vodou. Tuto masku je vhodné používat zhruba jednou až dvakrát týdně a je vhodná i pro citlivou pleť.

Citron a cukr

Tato kombinace je na odstraňování chloupků snad nejznámější. Zrníčka cukru ulpívají na chloupcích a tím usnadňuje jejich odstranění. Citron zase pomáhá pokožku projasnit.

Pro vytvoření masky či pasty smíchejte cukr s citronovou šťávou a velmi malým množstvím vody. Po promíchání by vám měla vzniknout drsná pasta. Masku můžete použít za studena i za tepla, v tomto případě by vám vznikla lepivá pasta. Směs naneste na místa s chloupky a několik minut masírujte. Poté nechte působit 15 minut a smyjte.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: www.bebeautiful.in, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPNG