Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Muž, který hodinu a půl umíral, promluvil o tom, co je na druhé straně: děsivá zpověď!

Alistair Blake (61) utrpěl v lednu 2019 infarkt. Jeho žena ležela vedle něj v posteli a rychle si všimla, že něco není v pořádku. Alistair přestal dýchat a nereagoval na její slova. Okamžitě proto zavolala záchranku a mezitím se ho snažila oživit. Když přijela záchranka, našli už jen bezvládné tělo. Po nekonečné hodině a půl, kdy se záchranáři snažili muže oživit i s pomocí defibrilátoru, se mu konečně rozběhlo srdce. Pak nám vyprávěl o tom, jak to vypadá na “druhé straně”. Údajně tam nic nebylo. Žádné zvuky, žádné hlasy, dokonce ani světla. Řekl, že tento zážitek byl pro něj tak traumatizující, že se mu vypnul mozek.

“Vzpomínám si, jak jsem šel v sobotu večer spát. Další věc, na kterou si vzpomínám, je, že jsem se ve čtvrtek ráno probudil na nosítkách a jel z jednotky intenzivní péče na koronární oddělení. Lidský mozek zcela zablokoval to, co se stalo mezitím. Hodně lidí se mě ptá, jestli jsem něco viděl, ale ne, nic jsem neviděl. Žádná jasná světla, nic takového.”

Lékařům se podařilo odblokovat jednu z Blakeových tepen a voperovat mu kardiostimulátor. Po dvanácti dnech v nemocnici se vrátil domů. Po zkušenosti s posmrtným životem má nyní zcela jiný přístup k životu.

Odborníci se však na posmrtný život dívají z jiného úhlu pohledu. Neurolog Steven Laureys z belgické nemocnice v Liège tvrdí, že “všechny zážitky blízké smrti jsou pouze důsledkem dysfunkce mozku, která tyto stavy způsobuje”. Očekávat duhové mosty a světla na konci tunelu je asi hezká myšlenka, ale zdá se, že je přitažená za vlasy.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: fox17online.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/geralt