Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Muž údajně před 81 lety našel a pohřbil lochnesskou příšeru

Podle zpráv tento příběh nedávno vyšel najevo poté, co generální tajemník strany Alba Christopher McEleny podal žádost o svobodný přístup k informacím (FOI) radě Inverclyde.

Incident, o kterém již v roce 1980 informoval deník The Strathearn Herald, se týkal muže jménem Charles Rankin, který spolu s druhým nejmenovaným jedincem objevil v roce 1942 “mrtvolu zvířete, které ani jeden z nás předtím neviděl”.

“Rozhodl jsem se zlikvidovat mrtvolu dříve, než se zápach stane opravdu nepříjemným, a to bylo nutné udělat dříve, než se znovu zvedne příliv,” řekl tehdy muž novinám.

“Mršina byla rozřezána na zvládnutelné kusy a odvezena do městské spalovny.”

“Ostatky byly pohřbeny v areálu městské spalovny. Měl jsem v úmyslu je vykopat později, až se maso rozloží, ale v roce 1946 jsem Gourock opustil a příležitost byla promarněna.”

Odpověď na žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím od té doby přinesla některé další podrobnosti.

“Bylo oznámeno, že když ministerstvo obrany a Královské námořnictvo zabránily vyfotografování nálezu, společnost Gourock Corporation – nyní následovaná radou Inverclyde – zvíře spálila a pohřbila pod hřištěm školy svatého Niniana v Gourocku, kde nyní stojí škola svatého Niniana v Gourocku,” řekl mluvčí.

“Úředník Veřejné ochrany pro kontaminovanou půdu potvrdil, že pokud by byla mořská příšera spálena, je nepravděpodobné, že by tam zůstalo mnoho identifikovatelných materiálů.”

Co přesně toto údajné “monstrum” ve skutečnosti bylo, však zůstává i nadále záhadou.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: LadBible, Unexplained Mysteries, Titulní obrázek: Pixabay.com/GregMontani