Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Na čem se v rodinném domě nevyplatí šetřit

Stavba domu je nákladná a náročná záležitost. Proto často hledáme způsoby, jak ušetřit nějaké koruny. Existuje však několik prvků v domě, na kterých se prostě nevyplatí šetřit. V následujícím článku shrneme, které to jsou.

Je zřejmé, že by bylo dobré začít se základními stavebními materiály. Toto téma je však většině lidí dobře známé, a proto bychom jen mlátili prázdnou slámu. Každému je jasné, že se nevyplatí šetřit na základních věcech a dělat je například mělčí, než jsou navrženy v projektu. Nebo použít užší cihlu, než byla navržena. Později se vám to všechno vrátí.

Podobně je to ale i s dalšími prvky.

Okno s trojitým zasklením by mělo být standardem

Kvalitní okna jsou jednou z klíčových součástí domu. Na této věci se prostě nevyplatí šetřit. Dnes je standardem trojité zasklení, protože běžné dvojsklo již nesplňuje tepelně technické požadavky. Při výběru dodavatele oken byste proto měli hledat spolehlivého výrobce, který má dobré reference (nejlépe od lidí, kteří okna používají již několik let).

Za okna s trojskly sice zaplatíte více (a v případě kvality budou ještě dražší), ale později tuto investici oceníte. A to mnohokrát. Především únik tepla nebude tak vysoký jako u dvojitého zasklení. Sami se o tom přesvědčíte, protože okna s trojsklem se v chladných měsících tolik nerosí.

Zároveň se v případě kvalitního výrobku nemusíte obávat, že byste po několika letech museli okna znovu servisovat nebo dokonce vyměňovat.

Kvalitní brána a plot

Dalším prvkem, na kterém se nevyplatí šetřit, je kvalitní brána a plot. Samotný plot slouží jako bezpečnostní prvek i jako ochrana před nevítanými hosty. V závislosti na provedení poskytuje také určitou míru soukromí. Pomáhá také dotvářet celkový vzhled domu a dodává mu reprezentativní vzhled. Špatně navržený plot může často zkazit dojem z nového domu.

Brána by měla splňovat všechny výše uvedené zásady. Musí však být také vysoce funkční a spolehlivý. Moderní brány od společnosti TOP GATES jsou přesně takové. Pokud nevsadíte na kvalitní řešení, můžete si být jisti, že se za několik let (a někdy i dříve) objeví problémy a s nimi spojené výdaje.

Nešetřete na dveřích a garážových vratech

Vchodové dveře jsou další důležitou součástí domu, na které se nevyplatí šetřit. Stejně jako plot a brána mají i dveře více účelů. Jednak vás reprezentují, dotvářejí celkový vzhled domu a také chrání vás a váš majetek. Vaše vstupní dveře by proto měly být bezpečnostní a opatřené kvalitním zámkem.

Často se stává, že dům je vybaven kvalitními vstupními dveřmi, ale na garáž se jaksi zapomíná. Levná garážová vrata slouží pouze k tomu, aby byla garáž zavřená. V zásadě to nemusí být takový problém. Je však třeba počítat s tím, že se časem objeví problémy a takové řešení bude vyžadovat další investice.

Může však nastat jeden problém. To platí v situaci, kdy je garáž připojena přímo k domu. Často se stává, že zloději vniknou do domu přes nezabezpečenou garáž. Kvalitní garážová vrata proto opět patří do kategorie prvků v rodinném domě, na kterých se nevyplatí šetřit.

Na čem dalším se nevyplatí šetřit?

Odpověď je jednoduchá. Prakticky nic. Ať už se jedná o spotřební elektroniku, nábytek nebo cokoli jiného, pokud to situace dovolí, není třeba volit to nejlevnější. Samozřejmě netvrdíme, že byste si měli kupovat jen ty nejdražší věci. Nemáme. Musíte hledat a najít optimální poměr cena/výkon. Za levné zboží často zaplatíte mnohonásobně více, než kdybyste si koupili jeden výrobek, a to kvalitní.

zdroj: stylovebyvanie.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pixaline