Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Na jakých barvách koberců je vidět nejméně nečistot?

Poslední věc, kterou si každý při koupi a instalaci nového koberce přeje, je jeho okamžité zašpinění. Při rušném životě v domácnosti a kanceláři je špína nevyhnutelná. Zejména pokud máte malé děti nebo domácí zvířata. Výběr správné barvy koberce pro váš domov je klíčem k tomu, aby vypadal co nejkrásněji.

Tmavě šedé koberce
Tmavší koberce mohou v menších místnostech působit uzavřeně. Tmavě šedý koberec je však skvělou volbou do domácnosti nebo kanceláře. Za prvé, tmavě šedá je moderní a trendy barva.

Díky tomu můžete najít různé možnosti, styly a barevné odstíny, které vám budou vyhovovat. Šedá barva je zároveň neutrální, takže se dobře hodí k většině interiérů.

Vícebarevné koberce
Koupě koberce s více barevnými odstíny je skvělou volbou pro zakrytí skvrn a nečistot. To je způsobeno triky, které působí na lidské oko, protože případné skvrny od nečistot pravděpodobně splynou. Ideální pro místa s velkým pohybem nohou a tlapek.

Doporučujeme vyhnout se jasným barvám. Vícebarevné koberce v tmavších odstínech neutrálních tónů jsou zároveň ideální pro skrytí skvrn nebo nečistot do doby, než budete moci koberec znovu vyčistit.

Přírodní barvy
Když myslíme na přírodní barvy, neznamená to krémovou nebo bílou. Měli byste sáhnout po kobercích zemitých barev, jako jsou hnědá, zelená, modrá, šedá a oranžová. Pomáhají skrýt nečistoty a působí v místnosti příjemným dojmem.

Z barevné palety se snažte vybírat spíše tmavší než světlejší tóny. Vzhledem k tomu, že všechny jsou v současné době trendy, měli byste být schopni najít barvu, která se hodí k vašemu současnému interiéru, ať už máte moderní vzhled, nebo tradičnější prostor.

Co můžete udělat?
Kromě koupě správného barevného koberce můžete podniknout i další kroky, abyste minimalizovali znečištění podlahy. Abyste se o svůj koberec mohli starat, musíte ho pravidelně vysávat a rychle se postarat o případné rozlití, aby se nezašpinil.

Doporučujeme nechat koberce profesionálně vyčistit každé dva až tři roky, aby si zachovaly svůj vzhled po celou dobu životnosti. Doporučujeme také používat podlahové rohože, zejména pokud koberec zasahuje do vchodu, protože tak lze zabránit roztřepení okrajů.

Pokud dojde k rozlití, koberec silně nedrhněte ani nenamáčejte, protože by mohlo dojít k jeho poškození. Rozlitou tekutinu setřete a poté použijte čistič koberců, odstraňovač skvrn nebo šampon na koberce, abyste se zbavili nečistot.

zdroj: stylovebyvanie.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/DWilliam