Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nečekané oznámení NASA: fantastický objev na Marsu, který všechno změní. Obrovská pomoc pro budoucí mise na Mars

Nedávný nárůst zájmu o průzkum vesmíru je ohromující, vesmír se rozšířil a je to vidět i v závodě zpráv. Na trhu dnes není bulvární noviny, které by z první ruky neinformovaly o tom, že NASA oznámila nový objev nebo co objevila sonda Perseverance či Curiosity. Je také těžké si představit týden bez alespoň jednoho nebo dvou snímků úžasného vesmírného dalekohledu Jamese Webba.

Sonda Perseverance pátrá po stopách bývalého života na rudé planetě a je velká šance, že její vzorky přivezené na Zemi nám pomohou konečně odhalit tajemství Marsu.

Nedávno se například objevila zpráva, že na Marsu byla nalezena zcela nová příležitost, která vytváří velký potenciál pro budoucí vesmírné mise. Podle článku z Arizonské státní univerzity tvrdí, že planeta by mohla být plná vzácných hornin, které by se daly využít k těžbě vody pro budoucí mise.

Odborníci této organizace píší o opálu, což je obrovská novinka, protože opál vzniká vázáním vody, takže je poměrně snadné získat jednu ze základních životních surovin.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: nasa.asu.edu, Titulní obrázek: Pixabay.com/WikiImages