Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nejpodivnější snímky z Marsu

Mars je po staletí jedním z nejdůležitějších nebeských objektů pro člověka. Pozorovali jsme a zaznamenávali pohyb rudé planety a dokonce jsme pojmenovali bohy po naší sousední planetě. Dnes, díky výzkumu prováděnému vesmírnými agenturami po celém světě, se můžeme o rudé planetě dozvědět více než kdykoli předtím.

Snímky zaslané zpět rovery NASA byly jak revoluční, tak kontroverzní, protože některé z nich jsou více než podivné. Je příliš přehnané tvrdit, že existuje nepatrná možnost, že na Marsu existují struktury? a že tyto struktury nejsou jen přirozenými geologickými útvary Rudé planety? Pokud věříte, že všechny obrázky z Marsu, které vypadají jako sochy, zvířata a další objekty, jsou jen silným případem Pareidolie, podívejte se na následující obrázky z rudé planety, které vás mohou přimět změnit pohled na rudou planetu.

Možnost života na Marsu je vyšší než kdy jindy a jak den ode dne plyne, vědci NASA jsou o krok blíže k prokázání, že na rudé planetě byl před tisíci lety skutečně život. To by změnilo celý obraz o rudé planetě a tyto “sochy” a “náhodné” objekty by se staly něčím víc… další záhada na Marsu, která čeká na prozkoumání a vysvětlení.

Jeden z těch opravdu šílených obrazů z rudé planety. Tento obrázek zřejmě ukazuje… gorilu (titulní obrázek)? Vpravo? Nebo se opět probouzí Pareidolie? Tento objekt je velmi podobný nějakému druhu opice; Nyní si všimněte, že okolní skály jsou špičatější, s ostrými hranami, tento “útvar” má hladší hrany a zaoblené detaily. Otázkou je, co to je? Jen další z těch marťanských kamenů? Nebo je na rudé planetě něco, co neznáme?

marte.dedo - Nejpodivnější snímky z Marsu

Řekl bych, že tohle je spíš Pareidolie než cokoliv jiného, myslím tím ano, mohl by to být jen další marťanský kámen, ale opět, okolní objekty jsou velmi odlišné od tohoto podivně vypadajícího útvaru, který někteří nazývají “prst na Marsu”.

marte.casco - Nejpodivnější snímky z Marsu

Ach, marťanská helma. Další z těch bláznivých obrazů. A tahle opravdu vypadá jako helma z první světové války, nebo se jí alespoň trochu podobá, nemyslíte? Mohl by to být jen jeden z těch opravdu pěkně tvarovaných kamenů, které jsou připisovány “marťanské matce přírodě”, ale podobnost s vojenskou helmou je prostě neuvěřitelná.

marte.esfinge - Nejpodivnější snímky z Marsu
hueso-marte.history - Nejpodivnější snímky z Marsu

Pravděpodobně jedním z nejznámějších snímků z Marsu je Tvář Marsu. NASA dokonce uspořádala tiskovou konferenci, když byl tento snímek odeslán na Zemi, aby vysvětlila, že kvůli světelným podmínkám a úhlu, ze kterého byl snímek pořízen, se Pareidolia snažila, aby to vypadalo, že na Marsu je skutečný monument s humanoidní tváří. Pareidolie nebo ne, obrázek je trochu podivný, ve skutečnosti můžete rozlišit nos, oči a ústa… Vpravo?

Jedním z novějších snímků odeslaných zpět na Zemi z Marsu je tento snímek, který podle některých připomíná skutečnou kost. Konkrétně stehenní kost stehenní kosti. Ale NASA rychle vysvětlila, že je to jen další marťanský kámen a citujeme; “Nejsou to zkamenělé pozůstatky záhadného Marťana.” Členové vědeckého týmu mise se domnívají, že jeho tvar je pravděpodobně tvarován erozí, ať už větrem nebo vodou.” Tak tady to máte, zdá se, že Rudá planeta je opravdu skvělý umělec, nemyslíte?

zdroj