Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Neměli bychom kontaktovat mimozemšťany. Nikdo z nás nemusí přežít, myslí si vědci

O existenci či neexistenci mimozemšťanů se vedou četné spekulace. Můžete dohledat tisíce videí a fotografií, jejichž autoři tvrdí, že viděli vesmírnou loď.

Nedávno si podobné tvrzení získalo velkou pozornost americké námořní pěchoty, která pomocí infračervených kamer zaznamenala pohyb letadel “s neidentifikovatelnými vzdušnými jevy”. Objekty se pohybovaly pětkrát rychleji, než je rychlost zvuku, a dokázaly okamžitě měnit směr, což žádné nám známé letadlo nedokáže, píše The Washington Post.

Poté, co video zveřejnilo ministerstvo obrany, se o něj začali zajímat vládní úředníci. Mnozí si totiž mysleli, že se jedná o nové, vysoce výkonné ruské nebo čínské letouny, které budou představovat velkou hrozbu. Zatím není známo, co mariňáci viděli.

Vláda má všechny informace zveřejnit ještě tento měsíc, ale celá záležitost pravděpodobně zůstane nevysvětlena. Existuje mnoho teorií o tom, co to bylo, mnozí jsou přesvědčeni, že to skutečně bylo UFO.

Vědci tvrdí, že bychom se touto myšlenkou neměli příliš nadchnout. Kontakt s mimozemšťany by mohl pro lidstvo znamenat velké problémy. Říkají, že by to nejen potvrdilo jejich existenci, ale mělo by to i určitý dopad. Musíme myslet o krok dopředu, netušíme, zda by to pro nás bylo bezpečné.

Výzkumníci upozorňují, že tyto organizace podléhají malému počtu pravidel a předpisů. Kontaktování mimozemšťanů by podle nich mělo být kontrolováno na národní i mezinárodní úrovni. Dnes máme tak vyspělou technologii, že existuje reálná možnost kontaktu s mimozemskými civilizacemi. Existuje tedy riziko, že ten, kdo uspěje, může zásadně ovlivnit život celé naší planety.

Osud všech lidí by v takovém případě byl v rukou mimozemšťanů, kteří jsou zřejmě vyspělejší než my.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: The washington post, Startitup, Titulní obrázek: Pixabay.com/sergeitokmakov