Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nesahat! – Policie varuje před nazelenalou tekutinou na dveřích bytů. Nový způsob vniknutí zlodějů

Podle prvních zjištění policie se mělo jednat o koncentrovanou kyselinu dusičnou – jednu z nejsilnějších minerálních kyselin vůbec. „Pokud si všimnete neznámé tekutiny na dveřích bytu nebo domu, okamžitě informujte policii a nepřibližujte se k potřísněným či poškozeným místům,“ varuje podle serveru Merkur.de německá policie.

Kyselina dusičná je nebezpečná oxidující žíravina, poškozuje pokožku a sliznice, nebezpečné jsou i její výpary. Poleptání se projevuje charakteristickým zežloutnutím zasažených míst, což je důsledek reakce s bílkovinami. Dýmavá kyselina dusičná může při styku s hořlavými materiály (látka, papír) způsobit požár. (cs.wikipedis.org)

Nové vloupání v Berlíně: Policie varuje před zbytky kyseliny dusičné na dveřích bytů

Podle prvotních zjištění policie má jít o koncentrovanou kyselinu dusičnou – jednu z nejsilnějších minerálních kyselin ze všech. „Pokud na dveřích bytu nebo domu objevíte neznámé tekutiny, neprodleně informujte policii a držte se dál od potřísněných míst,“ varuje policie.

Podle berlínské policie probíhá vyšetřování 31 registrovaných trestných činů. Podle současného stavu věci neutrpěly oběti trestných činů ani policisté žádná zranění, napsal server Merkur.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: merkur.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/Mikewildadventure