Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nová studie: Přílišná konzumace masa může urychlit biologický věk vašeho těla

Nový výzkum naznačuje, že nadměrná konzumace červeného masa může urychlit „biologické stárnutí“ organismu a přispět ke zdravotním problémům. Vědci zjistili, že mírné zvýšení sérové hladiny fosfátů v těle způsobené konzumací červeného masa v kombinaci s celkově nevhodnou stravou může způsobit stárnutí člověka.


Dr. Carrie Ruxtonová řekla britskému listu The Huffington Post: „Elementární teorie, že na vině je červené maso, je pouhou spekulací a není založena na solidních důkazech.“ Dodala, že červené maso je cenným zdrojem železa, selenu, vitaminů skupiny B a vitaminu D, „u nichž by se dalo očekávat, že budou podporovat normální zdravotní stav“.

Nová studie, kterou vedl tým z Glasgowské univerzity, analyzovala lidi z nejchudších až nejméně chudých oblastí. Vědci zjistili, že obyvatelé nejchudších oblastí jedli více červeného masa ve srovnání s obyvateli bohatších lokalit. Výzkumníci se domnívají, že nadměrná konzumace červeného masa se týká zejména této skupiny obyvatel, protože se stravují špatně a „neoptimálně konzumují ovoce a zeleninu“.

Autor: Petr Vyskočil, Zdroj: Irishexaminer, Titulní obrázek: Pixabay.com/LoboStudioHamburg