Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Pentagon nařídil znovu vyšetřit havárii záhadného “UFO ve tvaru avokáda” z roku 1945 – jak expert odhaluje očitá svědectví o setkání

Vládnímu úřadu pro UFO bylo nařízeno, aby znovu vyšetřil údajnou havárii podivného objektu v Novém Mexiku v roce 1945. Jaques Vallée, bývalý dodavatel vládního úřadu pro UFO a spoluautor knihy o případu z roku 1945, poskytl exkluzivní rozhovor DailyMail.com o tom.

Vallée, renomovaný vědec a badatel UFO, byl inspirací pro postavu francouzského vědce ve filmu Stevena Spielberga Blízká setkání třetího druhu, kterou hrál François Truffaut.

Ve svém rozhovoru popsal údajnou havárii “plavidla” ve tvaru avokáda v srpnu 1945 na okraji místa pro testování atomové bomby poblíž San Antonia v Novém Mexiku – asi 160km od nechvalně známé havárie v Roswellu o dva roky později.

“Nebyl jsem zapojen do přípravy legislativy, ale několik mých přátel z DC ano a datum vyšetřování posunuli do roku 1945,” řekl Vallée pro DailyMail.com.

“Několik zúčastněných kongresmanů má knihu, kterou jsme s Paolou Harrisovou napsali o našem výzkumu na místě údajné havárie zvaném Trinity.”

Kniha Vallée a italského UFO novináře Harrise z roku 2021, Trinity: The Best-Kept Secret, byla letos znovu vydána s novými informacemi a je založena především na svědectví tří svědků: pilota bombardéru B-52 a dvou malých synů rančera, na jehož pozemku UFO údajně havarovalo.

Oba výzkumníci hovořili s rodinou podplukovníka Williama Brothyho, který řekl, že v letech po incidentu odhalil, že byl vyslán na průzkum místa havárie 16. srpna 1945.

“Prvním svědkem byl pilot bombardéru, který přicházel přistát na Alamogordo (sousední letecká základna),” řekl Vallée DailyMail.com. “Řídící ho požádali, aby se podíval na komunikační věž, která ztratila signál.

“Vyprávěl příběh své rodině. Jeho syn nám dal vzpomínku na to, co jeho otec popsal.

“Když přeletěl, uviděl, že věž je ohnutá, jako by do ní narazilo něco velmi tvrdého. A pak spatřil ve vegetaci v určité vzdálenosti velký objekt vejčitého tvaru. A vedle toho objektu seděly na koních dvě malé děti, kterým říkal malí indiáni.”

Vallée říká, že tyto dvě děti byly Jose Padilla, 9, a Reme Baca, 7.

Padilla, kterému je nyní 86 let, se stal důstojníkem dálniční hlídky na 32 let a Baca, který zemřel v roce 2013, se stal americkým mariňákem a později vedoucím zaměstnancem guvernéra Washingtonu Dixy Lee Raye.

Svůj příběh drželi v tajnosti více než 50 let, nakonec se rozhodli vystoupit v roce 2003 v rozhovoru s novinářem z jejich rodného města.

V rozhovorech s Valléem a Harrisem desítky let po havárii popisují, jak 16. srpna 1945 narazili na trosky plavidla, když hledali ztracenou krávu na ranči Padillova otce u Rio Grande.

“Slyšeli jsme ten zvuk a země se otřásla,” řekl Bača v jednom rozhovoru. “Viděli jsme kouř vycházející snad z několika kaňonů dolů… Propracovali jsme se dolů po hřebeni.

“V zemi byla rýha dlouhá jako fotbalové hřiště a na jejím konci kruhový předmět… Byla to barva starého hrnce, který se moje matka vždycky snažila rozzářit, matná kovová barva.”

Řekl, že cítil teplo z nárazu “přes podrážky vašich bot”. Bača řekl, že zvedl kus kovu podobného fólii, který se po složení vrátil do původního tvaru.

“Uvnitř se pohybovala podivně vypadající stvoření,” dodal. “Vypadali ve stresu. Pohybovali se rychle, jako by byli schopni se v mžiku přesouvat z jedné pozice do druhé. Byly to stínové a bez výrazu, ale rozhodně živé bytosti.

“Měli velké vypouklé oči. Čtyři stopy vysocí a byly to opravdu hubené, jehlami tenké paže… Jejich hlavy vypadaly jako campamocha (kudlanka nábožná).

“Vypadali jako my – děti, ne nebezpeční. Ale byli jsme vyděšení a vyčerpaní.

Chlapci utekli domů na koních a řekli Padillovu otci, co viděli. Faustino Padillo jim řekl, že pravděpodobně patří armádě a aby to ignorovali. Přesvědčili ho však, aby se o dva dny později podíval na místo se státním policistou Eddiem Apodacou.

Baca a Padillo řekli, že “plavidlo” tam stále bylo, ale trosky byly pryč, předmět pokrytý hlínou a země vypadala, že je shrabaná.

Druhý den se na ranči objevil armádní seržant jménem Avila a požádal Faustina, zda by mu mohli vyříznout plot, postavit bránu a upravit silnici na místo nehody pro tahač s návěsem.

“Máme jeden z našich experimentálních meteorologických balónů, který neúmyslně spadl na váš pozemek,” vzpomněl si Baca na seržantova slova.

Zatímco jiní výzkumníci případ opustili kvůli nedostatku výsledků a papírové stopy, Vallée říká, že to pro něj nezmenšilo záhadu.

“Ještě se musíme zeptat, co obyčejný lidský fragment nějakého low-tech hliníkového přístroje dělal na palubě fantastického plavidla, které spadlo z nebe uprostřed bouře a rozbilo věž Marconi Tower na White Sands Missile Range, když jeho posádka drobných hmyzoidů podivně klouzala kabinou,” napsal ve své knize.

“Nemůžete přibít hliníkový držák na vnitřní stěnu meteorologického balónu, bez ohledu na to, jak je sofistikovaný. Každé devítileté dítě v Novém Mexiku to ví.”

Vallée, který pracoval jako dodavatel pro předchozí reinkarnaci vládního úřadu pro UFO, Advanced Aerospace Weapon System Applications Program, řekl DailyMail.com, že doufá, že přezkoumání údajné havárie Trinity novým úřadem UFO přinese další důkazy.

“Znovu to otevře výzkum v historicky přesnějším a významnějším časovém měřítku,” řekl.

A datový vědec věří, že ví, kam by se vyšetřovatelé AARO měli vydat: ministerstvo energetiky.

Reme Baca pomohl Dixy Lee Rayovi vyhrát volby jako guvernér Washingtonu v roce 1976. Byla předsedkyní Komise pro atomovou energii (1973 až 1975),” řekl.

“Ukázala Removi, když jí pomáhal v kampani, záznam o obnovení plavidla. Bylo to tajné, nenechala to s ním. Ale naznačila, že ve spisech Komise pro atomovou energii je záznam.”

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Dailymail.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Noupload