Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Po tajném vyšetřování vyzývá bývalý úředník Pentagonu k odhalení UFO

Pokud existují důkazy o návštěvě mimozemšťanů na naší zemi, tak byly uzamčeny v Nevadě. Bývalý důstojník Pentagonu volá po odhalení.

,,Ukažte to Národní akademii věd. Neskrývejte to. Ukažte to! Čekáme na to! Čekali jsme na to věky.“

Shea, kterému bylo 80 let, byl tiskovým mluvčím leteckých sil o UFO na Pentagonu od roku 1967 do roku 1971. Považuje se za „agnostika“ – tj. člověk, který věří, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence, se nedá prokázat ani vyvrátit.

„Já bych věřil, kdybych viděl nějaké důkazy o tom, že jsme byli navštíveni cizí kosmickou lodí, ale podle mého názoru neexistují žádné důkazy.“

V roce 1969 Shea napsal zprávu, která oznámila konec projektu Blue Book. Došel k závěru, že neexistuje žádná hrozba pro národní bezpečnost, žádné známky pokročilé technologie a žádné důkazy o tom, že UFO je mimozemské. Ale v prosinci, téměř 50 let po skončení Projektu Modrá kniha, přišla šokující zpráva. New York Times uvedl, že společnost Bigelow Aerospace uchovávala ve svých budovách v Las Vegas materiál, který byl získán z „neidentifikovaných leteckých jevů“, v rámci tajného UFO vyšetřovacího projektu Pentagonu nazvaného Program pro identifikaci pokročilých leteckých rizik (AATIP). 

To, co je považováno za moderní období UFO, začalo, když se stupňovaly obavy Ameriky ze Sovětského svazu za studené války. V roce 1947 letěl pilot veterán poblíž Mt. Rainier ve Washingtonu a hlásil, že vidí devět cizích předmětů, které létají ve formacích při neuvěřitelných rychlostech.

Pozorování se začala vyšetřovat a přinesla tyto závěry:

„Opravdu si nebyli jisti, co se děje. Ale do konce roku 1949 se rychle přesvědčili, že neexistuje žádná hrozba, žádné navštívení, nebyla tam žádná pokročilá technologie. Práce pokračovala pod několika kódovými názvy včetně „Project Sign“(znamení), „Project Grudge“(nevraživost) a „Project Blue Book“(modrá kniha).“

Vědci byli požádáni, aby vyhodnotili, zda by práce měla pokračovat. Nejprve v CIA v roce 1952 a poté letectvo v roce 1966. Tato studie byla vedena fyzikem Edwardem Condonem z University of Colorado.

Shea dospěl k závěru, že pokračování Project Blue Book má pochybnou hodnotu. Projekt Blue Book zkoumal 12 618 pozorování zaznamenaných v letech 1952 až 1969. Více než 5% těchto pozorování (což je cca 701) zůstává nevysvětleno.

Shea je profesionál pro vztahy s veřejností, který strávil 29 let s Air Force a dalších 20 let a více pracuje pro Hughes Aircraft a později Raytheon. Dokončil magisterský titul s masové komunikace v Denverské univerzitě v roce 1972 a napsal svou práci o tom, jak z pohledu PR letecké síly zpracovávaly zprávy o neidentifikovaných létajících objektech. „Příběh leteckých sil a UFO je v podstatě příběhem o rozdílu věrohodnosti širší než Grand Canyon,“ napsal Shea.

Podle ministerstva obrany, AATIP skončila v roce 2012, ale novinář Leslie Kean hlásí, že existují důkazy, že program pokračuje bez federálního financování. Shea si nemyslí, že je to dobrý nápad. Proč by to chtěla vláda udělat znovu? Někteří argumentují, že UFO, které jsou určeny projektem Modrá kniha jako nevysvětlené, by měly být znovu prozkoumány. Ale k tomu není dostatek dat k analyzování. Pokud přijdou s něčím, co vláda nemá, skvělé. Na otázku, jestli někdy viděl UFO, Shea řekl ne.

zdroj: exonews.org, news-yahoo.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pawel86