Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Podrobný postup čištění mikrovlnné trouby

Čištění mikrovlnné trouby není třeba zbytečně odkládat. V mikrovlnné troubě by se totiž mohly objevit odolné skvrny, které se obtížně odstraňují. I těchto skvrn se však můžete účinně zbavit. Poradíme vám, jak mikrovlnnou troubu vyčistit, jaké čisticí prostředky použít a jak se zbavit nepříjemných pachů z mikrovlnné trouby.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu pomocí páry?

Prvním a nejjednodušším způsobem čištění mikrovlnné trouby je vaření v páře. Jednoduše vložte misku s roztokem do mikrovlnné trouby, který se začne odpařovat a uvolní nečistoty, aby se snadněji čistily.

Budete potřebovat:

Mísa,
1 šálek vody,
2 až 3 plátky citronu,
ocet,
jedlá soda (nepovinné),
dřevěný špíz,
vodu se saponátem,
houba,
tkaniny.

Příprava roztoku

Připravte si skleněnou nebo porcelánovou nádobu vhodnou pro vložení do mikrovlnné trouby. Do mísy nalijte 1 šálek vody a přidejte 2 až 3 plátky citronu nebo 1 lžíci octa. Pokud je mikrovlnná trouba velmi znečištěná, můžete přidat více octa nebo citronu.

Odstraňování pachů

Pokud mikrovlnná trouba zapáchá, přidejte do roztoku také 1 lžíci jedlé sody. Jedlá soda je přírodní deodorant, a proto pomáhá bojovat s nepříjemnými pachy. Pokud ji zkombinujete s plátky citrusových plodů, budete mít větší šanci zápach odstranit.

Zabraňte prasknutí mísy

Do mísy vložte dřevěnou špejli nebo dřevěnou lžíci, aby se tekutina nepřehřála a nepraskla.

Použití roztoku na čištění mikrovlnné trouby

Vložte připravený roztok do mikrovlnné trouby a zahřívejte jej 5 minut na nejvyšší stupeň. Potřebujete, aby se voda začala odpařovat a uvolňovala nečistoty v mikrovlnné troubě. Po dokončení ohřevu nechte mikrovlnnou troubu ještě 5 minut zavřenou. Vzniklá pára tak získá více času na uvolnění nečistot.

Čištění gramofonu

Vyjměte misku s roztokem a otočný stůl z mikrovlnné trouby. Pokud je pokrm ještě horký, vytáhněte jej pomocí kuchyňských chňapek. Otočný stůl omyjte z obou stran vodou se saponátem. Poté ji osušte a nechte ji ležet na kuchyňské lince, dokud nevyčistíte vnitřek mikrovlnné trouby.

Vyčistěte vnitřek mikrovlnné trouby

Vezměte hadřík nebo houbičku a vyčistěte jimi vnitřek mikrovlnné trouby. Namočte houbu do čisticího roztoku se saponátem a setřete případnou mastnotu.

Odstraňte veškeré zbytky

Po důkladném vyčištění vnitřku mikrovlnné trouby otřete povrchy hadříkem namočeným v čisté vodě, abyste odstranili veškeré zbytky. Nakonec mikrovlnnou troubu vyleštěte suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Otřete všechny vnitřní části spotřebiče, dokud nejsou povrchy zcela suché.

Umístěte čistý a suchý otočný talíř na dno mikrovlnné trouby tak, aby dokonale zapadl do její dráhy.

Odstraňování odolných skvrn

Čištění odolných skvrn v mikrovlnné troubě může být v mnoha případech náročné. Jak na to? Vzhledem k tomu, že se potraviny určené ke konzumaci v mikrovlnné troubě ohřívají, zkuste skvrny nejprve vyčistit přírodními prostředky.

Budete potřebovat:

Jedlá soda,
voda,
tkaniny,
odlakovač na nehty (nepovinné, není nutné),
vatový tampon.
Vytvořte pastu na praní
Smíchejte jedlou sodu a vodu v poměru, abyste vytvořili roztíratelnou pastu. Vezměte čistý hadřík, namočte jej do pasty a rozetřete ji na mastná místa. Pastu nechte působit alespoň 5 minut a poté začněte mikrovlnnou troubu čistit.

Použití odlakovače na nehty

Pokud je mikrovlnná trouba starší, je pravděpodobné, že se na ní objeví žluté skvrny. Víte, jak v takovém případě mikrovlnnou troubu vyčistit? Tyto skvrny lze snadno odstranit odlakovačem na nehty. Namočte vatový tampon do acetonového odlakovače na nehty a potírejte jím žluté skvrny v mikrovlnné troubě, dokud nezmizí.

Po odstranění žlutých skvrn otřete povrchy v mikrovlnné troubě vlhkým hadříkem, abyste odstranili zápach odlakovače na nehty.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu po spálení jídla?

Téměř každý z nás občas spálí jídlo v mikrovlnné troubě. Tato situace může způsobit odolné skvrny a nepříjemný zápach v mikrovlnné troubě. Zde najdete návod, jak takové skvrny snadno a rychle vyčistit.

Budete potřebovat:

Jedlá soda,
ocet,
houba,
tkaniny,
voda,
citron,
mísa.
Čištění skvrn
Pokud se vám jídlo připálilo, použijte k odstranění těchto skvrn jedlou sodu a ocet. Namočte houbu do octa a posypte ji jedlou sodou. Hrubší stranou houbičky drhněte připálená místa v mikrovlnné troubě, dokud zcela nezmizí.

Po vyčištění skvrn otřete vnitřní stěny mikrovlnné trouby čistým vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytky jídla a jedlé sody. Poté mikrovlnnou troubu osušte suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Odstranění zápachu

Jak na to? Vyberte si porcelánovou nebo skleněnou mísu, kterou můžete bezpečně umístit do mikrovlnné trouby. Do mísy s vodou přidejte 1 lžíci citronové šťávy a šálek vody. Přidejte také 1 lžíci octa nebo jedlé sody.

Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte roztok po dobu 5 minut. Po dokončení ohřevu nechte misku s tekutinou v mikrovlnné troubě ještě 5 minut.

Kontrola zápachu

Nakonec misku vyjměte a vnitřek mikrovlnné trouby otřete čistým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Zkontrolujte, zda mikrovlnná trouba nezapáchá.

Pokud se vám nepodařilo zápach zcela odstranit, budete muset postup opakovat.

zdroj: homelook.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images