Čištění mikrovlnné trouby není třeba zbytečně odkládat. V mikrovlnné troubě by se totiž mohly objevit odolné skvrny, které se obtížně odstraňují. I těchto skvrn se však můžete účinně zbavit. Poradíme vám, jak mikrovlnnou troubu vyčistit, jaké čisticí prostředky použít a jak se zbavit nepříjemných pachů z mikrovlnné trouby.
Prvním a nejjednodušším způsobem čištění mikrovlnné trouby je vaření v páře. Jednoduše vložte misku s roztokem do mikrovlnné trouby, který se začne odpařovat a uvolní nečistoty, aby se snadněji čistily.
Budete potřebovat:
Mísa,
1 šálek vody,
2 až 3 plátky citronu,
ocet,
jedlá soda (nepovinné),
dřevěný špíz,
vodu se saponátem,
houba,
tkaniny.
Připravte si skleněnou nebo porcelánovou nádobu vhodnou pro vložení do mikrovlnné trouby. Do mísy nalijte 1 šálek vody a přidejte 2 až 3 plátky citronu nebo 1 lžíci octa. Pokud je mikrovlnná trouba velmi znečištěná, můžete přidat více octa nebo citronu.
Pokud mikrovlnná trouba zapáchá, přidejte do roztoku také 1 lžíci jedlé sody. Jedlá soda je přírodní deodorant, a proto pomáhá bojovat s nepříjemnými pachy. Pokud ji zkombinujete s plátky citrusových plodů, budete mít větší šanci zápach odstranit.
Do mísy vložte dřevěnou špejli nebo dřevěnou lžíci, aby se tekutina nepřehřála a nepraskla.
Použití roztoku na čištění mikrovlnné trouby
Vložte připravený roztok do mikrovlnné trouby a zahřívejte jej 5 minut na nejvyšší stupeň. Potřebujete, aby se voda začala odpařovat a uvolňovala nečistoty v mikrovlnné troubě. Po dokončení ohřevu nechte mikrovlnnou troubu ještě 5 minut zavřenou. Vzniklá pára tak získá více času na uvolnění nečistot.
Čištění gramofonu
Vyjměte misku s roztokem a otočný stůl z mikrovlnné trouby. Pokud je pokrm ještě horký, vytáhněte jej pomocí kuchyňských chňapek. Otočný stůl omyjte z obou stran vodou se saponátem. Poté ji osušte a nechte ji ležet na kuchyňské lince, dokud nevyčistíte vnitřek mikrovlnné trouby.
Vyčistěte vnitřek mikrovlnné trouby
Vezměte hadřík nebo houbičku a vyčistěte jimi vnitřek mikrovlnné trouby. Namočte houbu do čisticího roztoku se saponátem a setřete případnou mastnotu.
Odstraňte veškeré zbytky
Po důkladném vyčištění vnitřku mikrovlnné trouby otřete povrchy hadříkem namočeným v čisté vodě, abyste odstranili veškeré zbytky. Nakonec mikrovlnnou troubu vyleštěte suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Otřete všechny vnitřní části spotřebiče, dokud nejsou povrchy zcela suché.
Umístěte čistý a suchý otočný talíř na dno mikrovlnné trouby tak, aby dokonale zapadl do její dráhy.
Čištění odolných skvrn v mikrovlnné troubě může být v mnoha případech náročné. Jak na to? Vzhledem k tomu, že se potraviny určené ke konzumaci v mikrovlnné troubě ohřívají, zkuste skvrny nejprve vyčistit přírodními prostředky.
Budete potřebovat:
Jedlá soda,
voda,
tkaniny,
odlakovač na nehty (nepovinné, není nutné),
vatový tampon.
Vytvořte pastu na praní
Smíchejte jedlou sodu a vodu v poměru, abyste vytvořili roztíratelnou pastu. Vezměte čistý hadřík, namočte jej do pasty a rozetřete ji na mastná místa. Pastu nechte působit alespoň 5 minut a poté začněte mikrovlnnou troubu čistit.
Pokud je mikrovlnná trouba starší, je pravděpodobné, že se na ní objeví žluté skvrny. Víte, jak v takovém případě mikrovlnnou troubu vyčistit? Tyto skvrny lze snadno odstranit odlakovačem na nehty. Namočte vatový tampon do acetonového odlakovače na nehty a potírejte jím žluté skvrny v mikrovlnné troubě, dokud nezmizí.
Po odstranění žlutých skvrn otřete povrchy v mikrovlnné troubě vlhkým hadříkem, abyste odstranili zápach odlakovače na nehty.
Téměř každý z nás občas spálí jídlo v mikrovlnné troubě. Tato situace může způsobit odolné skvrny a nepříjemný zápach v mikrovlnné troubě. Zde najdete návod, jak takové skvrny snadno a rychle vyčistit.
Budete potřebovat:
Jedlá soda,
ocet,
houba,
tkaniny,
voda,
citron,
mísa.
Čištění skvrn
Pokud se vám jídlo připálilo, použijte k odstranění těchto skvrn jedlou sodu a ocet. Namočte houbu do octa a posypte ji jedlou sodou. Hrubší stranou houbičky drhněte připálená místa v mikrovlnné troubě, dokud zcela nezmizí.
Po vyčištění skvrn otřete vnitřní stěny mikrovlnné trouby čistým vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytky jídla a jedlé sody. Poté mikrovlnnou troubu osušte suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou.
Jak na to? Vyberte si porcelánovou nebo skleněnou mísu, kterou můžete bezpečně umístit do mikrovlnné trouby. Do mísy s vodou přidejte 1 lžíci citronové šťávy a šálek vody. Přidejte také 1 lžíci octa nebo jedlé sody.
Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte roztok po dobu 5 minut. Po dokončení ohřevu nechte misku s tekutinou v mikrovlnné troubě ještě 5 minut.
Kontrola zápachu
Nakonec misku vyjměte a vnitřek mikrovlnné trouby otřete čistým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Zkontrolujte, zda mikrovlnná trouba nezapáchá.
Pokud se vám nepodařilo zápach zcela odstranit, budete muset postup opakovat.
zdroj: homelook.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images