Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Polské supermarkety v českém příhraničí jsou nervózní z návalu českých zákazníků, jiní Poláci už nás začali lovit službami zdarma

Alespoň to slibuje třeba inzerát polského prodejce uhlí, který slibuje nejen „nizké ceny“ a tvrdí, že jeho uhlí je „nejlepši“, ale míní i topivo dopravit na Moravu na své náklady.

Hnědé uhlí nabízí inzerát za 610 Kč/kubík, kostku za 810 Kč/kubík, kusy uhlí za 910 Kč/kubík. Koks ořech 2 za 1120 Kč/kubík. Vše má být z nejlepších polských dolů. A doprava zdarma. Takový inzerát lze nalézt na sociálních sítích. „Nizké ceny! Nejlepši!“ dušuje se v inzerátu Marcin Gorawski, jenž uhlí a „brykiety“ nabízí.

Něco je levnější než v Česku, něco naopak dražší. Koks totiž v Česku seženete za zhruba 1400 Kč/kubík, hnědé uhlí (i ořech) však při troše štěstí seženete i pod 600 Kč/kubík. Prodejci v současné době zaznamenávají velký zájem, neboť se ochladilo a lidé doplňují zásoby. 

Například Uhelné sklady Havířov mají černý ořech i černé uhlí kostku za 760 Kč/kubík, koks ořech za 1150 Kč/kubík, hnědý ořech od 560 do 610 Kč/kubík.

Server Tn.cz pak zmiňuje průměrnou cenu hnědého uhlí kolem 650 korun za metrák. Stejné množství černého uhlí pak za výše uvedených 1400 korun. Rozdíl je ve výhřevnosti, kdy černé je výhřevnější, tedy dražší.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: TN.cz, Titulní obrázek: Pixabay.com/Skitterphoto