Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Potřebujete nůž? Poradíme, jak ho vybrat, i jak o něho pečovat

Nůž, to není jenom ten, co máte v kuchyni a co se používá při přípravě jídla na vaření. Nože mohou mít i jiné využití, a to třeba ve chvíli, kdy máte nějakého koníčka. Když máte rádi ruční práce a něco tvoříte, nebo třeba když rádi trávíte čas v přírodě. To jsou chvíli, kdy se kvalitní a dobrý nůž může hodit více než cokoliv jiného.

Jak vybrat ten pravý?

Je to celkem jednoduché. První věcí při výběru by mělo být ujasnění-si, na co ho potřebujete a o jaký typ nože má jít. Jiný bude ten, který budete používat v kuchyni, a jinak budou vypadat speciální řezbářské nože. Stejně tak budete mít jiné podmínky výběru, pokud má jít o takzvaný outdoor nůž, nebo o ten lovecký. Jako první si tedy ujasněte, na co bude potřeba a potom vybírejte ve správném segmentu.

O nůž je nutné se starat

Také nepodceňujte péči o svůj nůž, jelikož jedině tak bude stále dobře vypadat a prodloužíte tak jeho životnost. Pokud jde o základy toho, co byste měli dělat, určitě neopomeňme nutnost udržovat ho v čistotě. Základem by mělo být i pouzdro kde ho budete uchovávat nebo přenášet, díky čemuž se dá eliminovat jak riziko jeho poškození, tak i riziko toho, že dojde k nežádoucímu otupování.

Broušení zvládnete sami

Aby nůž dobře posloužil svému účelu, je třeba nezapomínat ještě na jednu věc. Tou je nutnost udržovat ho dostatečně ostrý. Někteří lidé si své nože nechávají nabrousit profesionály, ale ne vždy je toto nezbytně nutné. Pokud zvládnete techniku a získáte zkušenosti, můžete se do broušení pustit svépomocí. Stačí vám k tomu kombinované brusné kameny a pochopitelně také správný postup. Váš nůž tak bude nejenom nabroušený přesně tak, jak budete potřebovat, ale také nelze opomíjet ani klad spojený s tím, že bude také nabroušený kdykoliv to bude potřeba a tak stále připravený k použití. I to je výhoda, kterou má domácí broušení, které není až tak komplikované, jak se zdá.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *