Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Přemýšlíte, zda si vůbec pořizovat záclony? Známe pro a proti

V minulosti bylo zcela nemyslitelné, aby domov nebyl opatřen záclonami a závěsy. Doba se ale mění. Nebo snad ne? Pojďme se podívat na všechna pro a proti.

PRO: Jedinečný pocit soukromí

Ať již bydlíte v paneláku, nebo obýváte velký rodinný dům na vsi, zřejmě jste si vědomi toho, že je vaše soukromí velmi důležité. Těžko byste nalezli materiál, který dokáže do místnosti vpustit dostatek světla a zároveň zachovat potřebnou míru soukromí uvnitř domácnosti. Záclony vám po celý den nabízí dostatek komfortu a intimity.

PROTI: Jako u prababičky

I přes to, že existují jemné materiály bez jakéhokoliv vzoru, má stále mnoho lidí pocit, že když si domů „pozvou“ záclony, jejich byt se promění v živoucí muzeum. Garnýže a žabičky všeho druhu milovníkům prostoru a minimalismu nahánějí hrůzu, možná je někdy dokonce tato představa budí ze snu. Milujete nekonečný prostor a nevadí vám, že do vašeho bytu půjde vidět? Záclony si nepořizujte.

Záclony se k minimalismu příliš nehodí. 
Fotka od Pexels z Pixabay.
Záclony se k minimalismu příliš nehodí.
Fotka od Pexels z Pixabay.

PRO: Stylový doplněk

Opět se nebudeme bavit o záclonách s šíleným vzorkem, které se vám již v pubertě snažila nabídnout vaše sousedka, které jste ze slušnosti stále říkali „této“. Záclony neodmyslitelně patří k bytovému designu a dokáží podtrhnout celkový dojem z místnosti. Umíte si představit ložnici jako ze snů bez toho, aby měla záclony až na zem?

Je zcela na vás, zda si dopřejete nekonečný výhled bez kompromisů, nebo se na vašich oknech budou vyjímat něžné a romantické textilie. Důležitá je vaše spokojenost.

Autor: Petr Vyskočil, Zdroj: www.revistaad.es. Náhledový obrázek: Pixabay.com/Sh1ra