Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Proč byl Tesla posedlý pyramidami?

Vynálezce a vědec Nikola Tesla měl více než jen neustálý zájem o egyptské archeologické zázraky.

Existuje jen málo lidí, kteří přispěli více k rozšířené implementaci elektřiny v moderním světě, než Tesla – muž, jehož ocenění se pohybuje od průkopníka v používání střídavého proudu až po provádění experimentů navržených pro bezdrátový přenos elektřiny vzduchem.

Již v roce 1905 předložil patent s názvem „Umění přenosu elektrické energie přirozeným médiem“, který byl založen na jeho přesvědčení, že Země samotná je obrovský elektrický generátor, který by mohl být využit k poskytování prakticky neomezeného množství elektřiny.

Mezi jeho klíčové inspirace patřily pyramidy v Gíze – něco, co Tesla považoval za nekonečně fascinující. Věřil, že tyto starobylé struktury jsou samy obří vysílače energie a díval se na ně při sestavování svých vlastních návrhů.

Jeho bezdrátová testovací zařízení, jako je Tesla Experimental Station v Colorado Springs a Wardenclyffe Tower na východním pobřeží, byly údajně inspirovány umístěními pyramid.

Tesla také projevil posedlost čísly 3, 6 a 9 do bodu, kdy by údajně jezdil kolem budovy 3krát před vjezdem, a zůstal by pouze v hotelech s čísly dělitelnými o 3. dnešní výběr založený na stejných principech.

Zatímco dnes je obecně přijímáno, že schéma bezdrátové energie společnosti Tesla by nikdy nefungovalo. Stále existují někteří, kteří se přihlásili k jeho teorii, že pyramidy jsou vysílači energie.

Zbývá však zjistit, zda Teslovo přesvědčení v tomto ohledu bude skutečně prokázáno.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Unexplanined Mysteries, Titulní obrázek: Pixabay.com/www_slon_pics