Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Proč nás mimozemšťané nikdy předtím nenavštívili? Astronaut NASA odhaluje 3 důvody

Zkušený astronaut říká, že věří v jiný typ života ve vesmíru, ale také vysvětlil, proč nás jiné civilizace dosud nenavštívily. Přišel se třemi možnými teoriemi. Která z nich se vám líbí nejvíce?

Astronaut Stan Love nastoupil do NASA v roce 1998 a v roce 2008 uskutečnil svůj první let do vesmíru v raketoplánu Atlantis. Ve vesmíru strávil více než 300 hodin, ale žádné známky inteligentního života mimo naši planetu nezaznamenal.

Love nevěří, že by se inteligentní mimozemšťané v dohledné době přišli podívat na lidi. Ve svých teoriích tvrdí, že inteligentní mimozemšťané sice ve vesmíru mohou být, ale jednoduše nás nenavštíví nebo nemohou navštívit. “Dokážu si představit inteligentní formu života, která se nezajímá o technologie, je spokojená doma a necítí potřebu stavět vesmírné lodě,” řekl.

“Můžeme si také představit inteligentní život, o kterém bychom ani nevěděli, že je inteligentní. Například korálové útesy jsou natolik komplikované, že každý z nich má svůj vlastní intelekt a komunikují mezi sebou prostřednictvím kódovaných impulsů, o kterých nemáme ani tušení. Také delfíni jsou dostatečně inteligentní, a přesto se s nimi nedokážeme domluvit ani spojit. Mimozemské inteligence mohou být mnohem jednodušší, než si myslíme, jen je neznáme,” vysvětlil.

Další teorie odborníka na vesmír říká, že inteligentní mimozemský život se vyhladil ještě předtím, než nás objevil.

“Pravděpodobně se ani nemůžeme srovnávat s civilizací, která by dokázala zvládnout takové množství energie. Podle mého názoru bychom pro ně mohli být z vědeckého hlediska velmi zajímaví. Ale to je téma na dlouhou diskusi,” dodal Love.

Love si myslí, že je možné mimozemšťany najít, ale jednou z podmínek je, že vysílají rádiové signály, které můžeme detekovat.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: The Sun, Titulní obrázek: Pixabay.com/informatica_lazabruzzo