Kočky jsou známé tím, že milují klid a pohodlí. Je tady ale jedna výjimka – pokud jsme nemocní, nebo se necítíme dobře, vždy přijdou. Proč jsou kočky s námi, když nám není dobře?
Kočky nemusely roky studovat na univerzitách, aby poznaly, že s námi něco není v pořádku. I když nedisponují červeným diplomem, poznají, že nám není hej. Jak je to možné? Některé výzkumy naznačují, že za to může jejich skvělý čich. Milovníci koček se ale přiklánějí k jejich skvělé intuici. Případů, kdy se lidem po „kočičím obkladu“ ulevilo, je opravdu mnoho.
Pokud máte doma psa i kočku, jistě jste si všimli, že mají svá oblíbená místa. A rozhodně se nejedná jen o proudění vzduchu, co je ve hře. Znalci na patogenní zóny potvrzují, že pokud jde domem některý ze škodlivých proudů, pes si do něj nikdy nelehne. Pes je sice považován za oddaného přítele člověka, ale pokud s námi něco není v pořádku, příliš se k nám nehrne. Kočka to má přesně naopak.
Za tisíciletí soužití člověka a kočky je jednoduché smést ze stolu teorii o tom, že kočky dokáží člověku pomoci. Ten, kdo má doma chlupatého přítele, se již mohl na vlastní zkušenost přesvědčit o tom, že když si na nás kočka lehne, uleví se nám. Samozřejmě netvrdíme, že z nás dokáže vytáhnout složitou nemoc nebo horečku. Říká se ale, že dokáží pomoci se škodlivým proudem energie.
Kočky mají na 200 milionů pachových receptorů. Možná je používají i při analýze našeho zdravotního stavu. Kdo ví, co všechno kočičí doktoři vlastně zvládnou. Snad už je na čase, aby se do objektivního průzkumu pustily také výzkumné týmy.
Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: catademy.com, petsoverload.com. Náhledová fotografie: Kirgiz03/Pixabay.com