Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Senzační objev nového typu pravěkého člověka

Vědci pracující v Izraeli identifikovali dříve neznámý typ starověkého člověka, který žil vedle našeho druhu před více než 100 000 lety.

Věří, že ostatky odkryté poblíž města Ramla představují jednoho z “posledních přeživších” velmi staré lidské skupiny. Nálezy se skládají z částečné lebky a čelisti jedince, který žil před 140 000 až 120 000 lety. Podrobnosti byly publikovány v časopise Science.

Členové týmu se domnívají, že jedinec pochází z dřívějšího druhu, který se mohl rozšířit z oblasti před stovkami tisíc let a dal vzniknout neandrtálcům v Evropě a jejich ekvivalentům v Asii.

Vědci pojmenovali nově objevenou linii “typ Nesher Ramla Homo“.

Dr. Hila Mayová z Telavivské univerzity uvedla, že objev přetvořil příběh lidské evoluce, zejména náš obraz toho, jak se neandrtálci objevili. Celkový obraz evoluce neandrtálců byl v minulosti úzce spjat s Evropou.

“Všechno to začalo v Izraeli. Domníváme se, že zdrojem populace byla místní skupina,” řekla pro BBC News. “Během meziledových dob migrovaly vlny lidí, lidí z Nesher Ramla, ze Středního východu do Evropy.”

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: BBC, Science, Haaretz.com, Náhledový obrázek: Wikimedia Commons/Guyassaf – Publick Domain, dvě kostry z prezentace v Muzeu pravěkého člověka (Muzeum prehistorie údolí Hulla)