Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Stephen Hawking v roce 2010: Mimozemšťané možná nepřijdou v míru

Podle renomovaného britského vědce Stephena Hawkinga by mimozemšťané mohli mít větší zájem o využívání našich přírodních zdrojů, než aby se s námi podělili o své technologie.

Pokud inteligentní mimozemské formy života existují v rozlehlém vesmíru, nemusí být přátelskými kosmickými sousedy, které lidé na Zemi hledají, říkal slavný britský vědec Stephen Hawking.

“Pokročilá vesmírná mimozemská civilizace by mohla skončit putováním vesmírem v obrovských vesmírných lodích na lovu životně důležitých materiálů poté, co spotřebovala přírodní zdroje svého vlastního světa,” vysvětluje Hawking.

“Takoví vyspělí mimozemšťané by se možná stali nomády, kteří by chtěli dobýt a kolonizovat jakékoliv planety, na které by se mohli dostat,” řekl Hawking. “Pokud ano, dává smysl, aby využili každou novou planetu pro materiál, aby postavili více kosmických lodí, aby se mohli posunout dál. Kdo ví, jaké by byly limity?”

Mimozemský druh by mohl být schopen využít sluneční energii k otevření červí díry ve vesmíru a cestování do vzdálených částí vesmíru.

“Mohlo by být možné sbírat energii z celé hvězdy,” říká. “Aby toho dosáhli, mohli by ve vesmíru rozmístit miliony zrcadel, obejít celé Slunce a dodávat energii do jediného sběrného místa.”

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: csmonitor, space.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/SarahRichterArt