Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Studie: Co se stane, když budete měsíc jíst 2 banány denně? Například to může zlepšit vaši pleť, ale není třeba to přehánět

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje konzumovat 400 g nebo pět porcí ovoce a zeleniny denně, abyste si zajistili dostatečné množství vlákniny. Přidání banánů do jídelníčku zvyšuje příjem celého ovoce a podporuje celkové zdraví.

Toto skvělé ovoce z jihu může zlepšit vaši pleť, vlasy a nehty. Pokud jste banány dosud nejedli, zkuste tento experiment a jezte 2 banány denně po celý měsíc. Výsledky se jistě dostaví: vaše vlasové kořínky budou posíleny a vaše pokožka bude jemnější a pružnější.

Pokud máte problém s akné a nerovnou pletí, hořčík obsažený v banánech by vám měl s těmito problémy pomoci.

Pokud máte po ránu problém se zácpou, zkuste na lačný žaludek vypít šálek horké vody s citronem a po několika minutách sníst čerstvý banán. Pokud trpíte žaludeční virózou nebo průjmem, zralý banán se velmi doporučuje, uvádí NIH.

Banány konzumované s mírou nemají žádné významné vedlejší účinky. Nadměrná konzumace by však mohla vést k bolestem hlavy kvůli aminokyselinám, které rozšiřují cévy, přispívat k ospalosti kvůli vysokému množství tryptofanu a hořčíku a příliš mnoho draslíku by mohlo způsobit hyperkalémii.

Konzumace dvou banánů denně je pro většinu lidí zdravá, ale ti, kteří užívají beta-blokátory na srdeční onemocnění, by měli být opatrní, protože zvyšují hladinu draslíku. Také diabetici by neměli konzumovat banány dvakrát denně kvůli obsahu cukru.

NIH uvedl, že konzumace 500 miligramů vitaminu B6 denně může vést k poškození nervů v rukou a nohou. Dobrou zprávou však je, že by bylo třeba sníst tisíce banánů, aby se člověk předávkoval a dosáhl této hladiny vitaminu B6.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: NIH, WHO, Medium.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Bryanbeedit