Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tento starý muž se dožil 197 let: Na smrtelné posteli odhalil své tajemství dlouhověkosti jako například mít vnitřní klid

Tohle je opravdu pravdivý příběh. Li Ching-Yuen zemřel 6. května 1933 a byl čínský bylinkář, bojový umělec a taktický poradce známý svou extrémní dlouhověkostí.

Tvrdil, že se narodil v roce 1736, což znamená věk 197 let. Zemřel tři dny po svých údajných 197. narozeninách v roce 1933.

V roce 1928 deník New York Times napsal, že mnoho starých mužů ze čtvrti, kde Li žil, tvrdilo, že si ho pamatují z dětství, kdy byl Li dospělý a jejich dědečkové ho znali.

Bohužel neexistují žádné oficiální záznamy, takže nemůže být uveden jako nejstarší člověk vůbec. Na smrtelné posteli však prozradil, jak to udělal.

Článek „Želva – holub – pes“ , který časopis Time zveřejnil 15. května 1933, uvádí jeho historii a obsahuje Liovu odpověď na záhadu dlouhého života:

„Zachovej své srdce tiché a čisté, seď jako želva, choď vzpřímeně jako holub a spi jako pes.“ Tvrdil, že jeho tajemstvím dlouhověkosti je vnitřní klid, klidná mysl a čistá hlava. V jeho případě byl však životní styl jistě důležitý. Povídá se, že nikdy nepil tvrdý alkohol, nekouřil, jedl stále malé porce najednou, byl vřelý k lidem, měl mnoho přátel a rád hrál karty.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: New York Times, Evening Independent, Titulní obrázek: zdroj: Wikimedia Commons/Palacio de la ciudad de Chongqing – Public Domain