Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tipy na dovolenou, kde neutratíte majlant: Do Srbska za jídlem, do Polska za kulturou

Mnoho cestovatelů hledá co nejlevnější destinace, kde nemusí utratit mnoho peněz. Ačkoli jste to možná nevěděli, i na starém kontinentu se nachází řada takových míst. Jak uvádí TripZilla, mnoho evropských zemí vás okouzlí svou bohatou historií, kulturou, architekturou nebo přírodními krásami, a to vše za zlomek ceny obvyklých světových destinací. Proto jsme pro vás shrnuli 7 nejlevnějších evropských zemí, které můžete navštívit.

Bulharsko

Turisté, kteří chtějí navštívit nejlevnější evropské země, by rozhodně měli zvážit Bulharsko. Jedná se totiž o destinaci, která nabízí řadu půvabných vesniček, historických hradů, turistických stezek a nedotčených černomořských pláží. Cestovatelé se zde mohou vydat do hlavního města Sofie, které je plné starobylé architektury. Je to také jedno z nejlevnějších měst v Evropě, protože mnoho atrakcí je zdarma, včetně návštěvy katedrály Alexandra Něvského a nejstaršího městského parku Borisova Gradina.

V Bulharsku jsou destinace mimo hlavní město ještě méně finančně náročné. Ve městě Plovdiv, které leží v srdci této přímořské země, se nachází více než 200 archeologických památek, zatímco městečko Bansko je vynikající zastávkou pro cenově dostupné lyžování. Cestovatelé, kteří rádi šetří, mohou v Bulharsku snadno najít ubytování za méně než 574 kč, přičemž některé z nejlevnějších možností se dokonce blíží hranici 237 kč za noc.

Srbsko

Také Srbsko nabízí turistům mnoho okouzlujících míst. Jedním z nich je hlavní město Bělehrad, které se nachází na soutoku řek Dunaje a Sávy. Jedná se o vynikající turistickou destinaci, která patří k nejlevnějším v Evropě. Místní pochoutky, jako je například guláš, jsou cenově dostupné a ubytování zde najdete za méně než 356 kč. Cestovatelé, kteří rádi šetří, mohou v Bělehradě využít také mnoho bezplatných atrakcí, jako je vrchol hory Avala, park Kalemegdan a městské trhy Kalenič a Zeleni Venac.

Srbsko, Iron Gate v Karpatech, Titulní obrázek: Pixabay.com/hpgruesen

Kromě toho můžete navštívit i mnoho cílů mimo hlavní město. Patří mezi ně město Novi Sad, kde se nachází několik neoklasicistních budov a pevnost Petrovaradín z 18. století. Můžete také podniknout výlet do národního parku Tara nebo vyrazit na sjezdovky v lyžařském středisku Kopaonik, které je známé jako jedno z nejlevnějších v Evropě.

Polsko

Kromě toho, že Polsko patří k nejlevnějším místům v Evropě, je také vhodné pro všechny typy cestovatelů. Milovníci měst se smyslem pro historii a architekturu si užijí města s bohatou kulturou, jako je Krakov a Varšava. Pokud však chcete uniknout davům, můžete se rozhodnout pro krásy polských Karpat. Ubytování je cenově dostupné, mnoho levných hotelů najdete i v turisticky oblíbeném Krakově, kde můžete zaplatit méně než 356 kč za noc.

Cestovatelé si však mohou připomenout i hrůzy druhé světové války v Polsku. Mohou se projít bývalým koncentračním táborem Osvětim, kde bylo zotročeno a zavražděno více než milion lidí. Vstup do areálu je zdarma, prohlídky s průvodcem jsou však zpoplatněny.

Portugalsko

Při hledání nejlevnějších evropských zemí nemůžete vynechat Portugalsko. Přestože ceny na této straně starého kontinentu pomalu stoupají, stále jde o jednu z nejdostupnějších zemí západní Evropy. Mezi nejkrásnější města Portugalska patří Porto a Lisabon. Cestovatelé si mohou vybrat z řady bezplatných atrakcí, jako je procházka malebnou čtvrtí Ribeira s historickými budovami nebo návštěva knihkupectví Livraria Lello, které bylo založeno v roce 1906.

V hlavním městě Lisabonu se nachází také řada ulic s úchvatnými uměleckými díly, historické kostely a schody Cais das Colunas, které nabízejí nádherný výhled na řeku Tagus. Ubytování zde může být o něco dražší než ve východní nebo střední Evropě, cestovatelé zde zaplatí za hostel kolem 356 kč a za levný hotel 950 kč.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Tripzilla, Titulní obrázek: Pixabay.com/SZimmermann_DE