Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tyto pokojové rostliny mohou otrávit vašeho psa nebo kočku. Dejte si na ně pozor

Některé pokojové rostliny jsou velmi nebezpečné pro vaše domácí mazlíčky. Máte doma psa nebo kočku? Tyto květiny ponechte mimo jejich dosah.

1) Filodendron

Tato pokojová rostlina z čeledi áronovitých patří mezi nejoblíbenější domácí okrasy. Hned na první pohled ji poznáte podle nezaměnitelné podoby řapíkatých listů a drobných květů. Právě velké listy jsou ale nebezpečné pro vaše domácí mazlíčky. Jejich požití dokáže způsobit podráždění dutiny ústní a jazyka. U psů dokonce vyvolává potíže s polykáním, nadměrné slinění a zvracení.

Filodendron do domácnosti se psy a kočkami nepatří. 
Fotka od bstad z Pixabay.
Filodendron do domácnosti se psy a kočkami nepatří.
Fotka od bstad z Pixabay.

2) Aloe vera

Nečekali byste, že rostlina, které jsou přisuzovány snad zázračné účinky pro naše zdraví, může být škodlivá? Po jejím požití však pes nebo kočka zažívá krušné chvíle. Může zvracet, dostat průjem, může se dokonce chvět a pociťovat psychotický stav.

3) Cykas

Této rostlině se často přezdívá „živoucí vzpomínka na pravěk.“ Pro svůj exotický vzhled připomínající Středomoří si jej pro svou domácnost vybralo mnoho z nás. Bohužel se ale v žádném případě nehodí do bytů, kde se pohybují psi a kočky. Okusování rostliny nebo její požití vyvolává u zvířat zvracení, potíže s krví, krvácení do žaludku, nebo dokonce selhání jater s fatálními následky. Pokud tuto rostlinu doma máte, ze všech sil se snažte, aby byla okrasou, ke které se vaši chlupáči nedostanou.

Cykas (vlevo) nemá v blízkosti domácích zvířátek co dělat.  
Fotka od Maria Orlova z Pexels.
Cykas (vlevo) nemá v blízkosti domácích zvířátek co dělat.  
Fotka od Maria Orlova z Pexels.

4) Lilie

Překrásně kvetoucí lilie si našly místo v mnoha domácnostech. Ovšem tyto cibulovité rostliny dokáží způsobit selhání ledvin u psů a koček. I pyl lilie je pro kočky smrtelně nebezpečný. Proto se doporučuje alespoň zastřihnout pestíky, když rostlina kvete. Vaše milovaná zvířata tak zůstanou v bezpečí.

Máte v domácnosti některé z těchto rostlin? Najděte jim vhodnější místo, zdraví vašich zvířat je přednější.

Autor: Petr Vyskočil, Zdroj: www.index.hr. Náhledový obrázek: Pixabay.com/kabaldesch0