Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Užijte si léto plné zážitků v Kladském pomezí

Letošní prázdniny budou ve znamení zážitků o které nesmíte přijít. V Kladském pomezí totiž vypukne první ročník festivalu zážitku, během kterého na vás čeká netradiční program na TOP 10 místech.

Program bude zaměřen na osobnosti, které žily nebo tvořily v Kladském pomezí a na polské straně hranice. Každá z nich se představí odlišnou formou – některé se dostaví „osobně“ (architekt Dušan Jurkovič v Novém Městě nad Metují), jinde ožijí literární postavy (Barunka Panklová v Barunčině škole, Danny Smiřický v Náchodě) a s dalšími se návštěvníci seznámí hravou nebo interaktivní formou. V zámku Gorzanów si budou moci zahrát divadelní scénky, v Kłodzku navštíví tajemné podzemí a v areálu Muzea bratří Čapků si děti sestrojí robota nebo pomohou pejskovi a kočičce s domácími pracemi.

S Festivalem zážitků je také spojená soutěž, která odmění prvních dva tisíce návštěvníků, kteří nasbírají pět a více razítek do Návštěvnické kartičky (k dostání v místech zážitků) regionálním produktem. Pro tři nejrychlejší, kteří budou mít v kartičkách sedm a více razítek je připravena možnost vybrat si ze speciálních zážitků – poznat práci na správě zámku, být hostem u Čapků nebo navštívit sklepení a věž na zámku Adršpach, kam se jiní nepodívají.

Veškeré podrobnosti nalezete  na webových stránkách www.festivalzazitku.cz

autor foto: Archiv Branka

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *