Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vědci tvrdí, že na Sibiři byla objevena starověká mimozemská technologie

Studie o mimozemském zasahování do lidské historie byla zveřejněna NASA. Zkoumá možnost, že některá pozemské skalní umění mohou pocházet z jiné planety.

Záhadný minerál, který zasáhl Zemi před 4,5 miliardami let, kdy se sluneční soustava teprve začínala formovat, objevili vědci na Sibiři v roce 2009.

Tento neobvyklý, ale zajímavý objekt byl objeven uvnitř krabice zakoupené v Italském přírodovědném muzeu ve Florencii.

Přistál na Zemi spolu s meteoritem Khatyr, který spadl v pohoří Koryak na východní Sibiři, podle mezinárodního týmu odborníků vedeného výzkumníky z Princetonské univerzity. Když vědci zkoumali materiál, byla to spíše jeho atomová struktura než jeho stáří, která vzbudila jejich zájem.

Tento minerál byl uměle vytvořen v laboratoři, ale jeho struktura nebyla nikdy předtím pozorována v přírodě. Vzhledem k tomu, že se podobají krystalům na vnější straně, ale výrazně se od nich liší uvnitř, nazývají se “kvazi-krystaly”.

Malý kousek materiálu byl zkoumán výzkumníky. Podle našeho současného chápání fyziky a chemického složení byly atomy hmoty uspořádány do široké škály konfigurací, které jsou v přírodním světě prostě nemožné.

Historie kvazikrystalů je docela velkolepá. V roce 1982 Dan Shechtman vytvořil první kvazikrystal a kvůli kontroverzi kolem objevu byl požádán, aby opustil výzkumné centrum. Existovaly však silné důkazy, že se jedná o nový typ materiálu. Shechtmanův objev mu v roce 2011 vynesl Nobelovu cenu za chemii.

Na University of Pennsylvania v té době Steinhardt a Dov Levin původně představili myšlenku kvazikrystalů v roce 1984. Výzkumný tým dospěl k závěru, že záhadná, prastará, jemně vytvořená látka nalezená v meteoritu by mohla skutečně vzniknout přirozeně.

Podle fyzika Paula Steinhardta, profesora přírodních věd Alberta Einsteina na Princetonu, “tento objev poskytuje zásadní důkaz, že kvazikrystaly mohou vznikat v přírodě za astrofyzikálních podmínek a ukazuje, že tato fáze hmoty může zůstat stabilní po miliardy let.”

Technicky vzato, vědci definují kvazikrystaly jako neperiodické a kvaziperiodické materiály umístěné ručně. Postrádají to, co matematici a vědci nazývají “translační symetrie”, přestože vykazují vzorec, který nepřetržitě vyplňuje veškerou dostupnou hmotnost.

Vědci a ufologové dříve věřili, že tyto tvary budou obsahovat nějaké známky mimozemského života. Vzhledem k tomu, že kvazikrystaly jsou novým typem materiálu, musí být považovány za pozůstatky záměrně vyrobené mimozemské technologie.

35 nových minerálů bylo nalezeno v meteoritu Khatyrka v roce 2017 týmem Caltech Geological and Planetary Science Think Tank. Takový kov bohatý na hliník je neobvyklý pro vesmírné horniny, podle ředitele lokality Chi Ma, protože hliník by reagoval na výrobu oxidu hlinitého.

Podle něj je meteorit Khatyr jediný, který obsahuje hliník. Národní muzeum přírodní historie Smithsonian Institution, které má sbírku více než 600 000 vzorků, získalo fragment meteoritu obsahující tři nové minerály.

Pokud, jak někteří tvrdí, příroda tuto látku nevytvořila. Jak se tento komplikovaný materiál dostal do nitra prehistorického meteoritu a odkud pochází?

Méně prozkoumaná hypotéza podle harvardského vědce Avi Loeba je, že náš vesmír byl vytvořen v laboratoři technologicky zdatné civilizace. Vzhledem k ploché geometrii a “čisté nulové energii” našeho vesmíru může technologicky zdatná civilizace zplodit dětský vesmír prostřednictvím kvantového tunelování.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Anomalien.com, Theacientzen.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/jean52Photosstock