Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Viděl jsem těla mimozemšťanů, tvrdí poručík. Roswellský incident dodnes nedává lidem spát

Poručík Walter Haut stál za původní tiskovou zprávou oznamující, že na rozkaz velitele základny plukovníka Williama Blancharda byl nalezen létající talíř.

Roswellský incident je pravděpodobně nejlépe zdokumentovaným případem nálezu údajných trosek UFO v historii a znají ho i lidé, kteří se o toto téma absolutně nezajímají.

K havárii “neznámého objektu” na vojenské základně v Novém Mexiku došlo již v roce 1947, ale dodnes zůstává jednou ze záhad obestřených spekulacemi a dohady.

Poručík Walter Haut na základně Roswell kdysi pracoval jako styčný důstojník pro tisk. Těsně před koncem svého života se přiznal, že odhalil nové informace o možném utajení mimozemšťanů, ale tyto zprávy byly zveřejněny až po jeho smrti, uvádí The Mirror.

Roswellská katastrofa je považována za kontroverzní, zejména proto, že v době incidentu vydala armáda o údajné havárii tiskovou zprávu, v níž stálo: “Teorie o havarovaném létajícím talíři při včerejší havárii se naplnily. Zpravodajskému důstojníkovi 509. bombardovací skupiny Roswell Army Air Field se poštěstilo získat dostatek informací o létajícím talíři.”

Armáda později tvrdila, že nalezený objekt byl odposlouchávací balon, který měl poskytnout důkazy o sovětských jaderných testech. Celá věc měla fungovat jako tajný projekt.

Poručík Haut stál za původním tiskovým prohlášením oznamujícím, že byl na příkaz velitele základny plukovníka Williama Blancharda nalezen létající talíř.

Haut zemřel v prosinci 2005 a na smrtelné posteli podepsal zapečetěné místopřísežné prohlášení, v němž uvedl další podrobnosti o “létajícím talíři, troskách, tělech a údajném utajování”. Rozhovor i místopřísežné prohlášení mohly být zveřejněny až po jeho smrti.

Tato informace vnesla do celé kauzy zásadní zvrat. V místopřísežném prohlášení totiž Haut tvrdí, že armádní zpráva o odposlouchávacím balonu byla pouhou zástěrkou a že skutečný objekt nalezený armádou byl uložen v hangáru základny.

Walter Haut popisuje, že to, co viděl, byl nejen létající talíř, ale také těla mimozemšťanů. Na základně se údajně setkal s plukovníkem Williamem Blanchardem a generálem Rogerem Rameyem.

“Táta v podstatě řekl ano, viděl těla, ano, viděl vesmírné plavidlo a mnohem víc,” řekla Hautova dcera Julie Shusterová australskému webu SBS. “Jednou jsem se ho zeptala na velikost plavidla a on řekl, že bylo asi 5 metrů dlouhé.”

Haut říká, že na shromáždění byly předány kusy trosek, ale nikdo nedokázal identifikovat materiál, ze kterého byly vyrobeny.

Uvádí také, že tisková zpráva byla vydána proto, že obyvatelé Roswellu již o místě havárie věděli, ale ve skutečnosti existovalo druhé místo, kde bylo nalezeno ještě více trosek.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Mirror