Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Viktor Schauberger: Vynálezce sací turbíny. Dopis, který poslal redakci časopisu Implosion v roce 1958

“Pan R.

Děkuji Vám za Vaše dva dopisy a přílohy. Myslíte si, že problém je mnohem jednodušší, než ve skutečnosti je. V první řadě jste přehlédl, že celá moderní technická věda, o níž všichni pevně věří, že dokáže ovládat přírodu a která ve všem bez výjimky využívá stoupajícího gradientu energie, generuje zcela opačné procesy molekulární transformace a přispívá k tvorbě destruktivních energií, místo aby vytvářela reprodukční a ušlechtilý emulgovaný produkt.

Vrcholem tohoto tragického, neplodného vývoje bylo Einsteinovo štěpení atomů energie.

Před 38 lety jsem postavil první koryto, abych snížil kmeny a nechal vodní toky promíchat a rozpohybovat a dal tak vzniknout teplotnímu gradientu směrem dolů. Tehdy jsem netušil, že to vše je prvním krokem k vytvoření koncentrující formy atomové energie. Jednoduše jsem důvěřoval své intuici a pokračoval v cestě. V roce 1921 byla postavena první sací turbína, která poháněla mé obydlí hluboko v lese. Turbína dodávala téměř devětkrát větší výkon než jiné tradiční turbíny. Byl to, jak se domnívám, nejpřirozenější a přírodě nejbližší stroj. Rozhodl jsem se jít dál. K obnově znečištěné vody na původní čistou vodu z pramene se používal stejný teplotní spád směrem dolů. Tato voda přivedená zpět k životu měla úžasné léčivé vlastnosti, které nikdo nedokázal vysvětlit. Časem jsem vytvořil asi 70 patentů, ale jako špatný obchodník jsem je nedokázal komerčně využít. Lékaři a lékárníci si byli vědomi mystických léčivých vlastností vody. Ale stejně jako Priestnitz a Kneipp mě všichni obviňovali ze šarlatánství. Došlo to tak daleko, že jednoho krásného dne mi rakouská státní policie přístroj zabavila.

Pak jsem odjel do Norimberku, kde jsem měl laboratoř. Tam se ukázalo, že zázračné jevy, které jsem pozoroval, se dají vysvětlit složitými interakcemi. Existují čisté paprsky, které mají revitalizační účinek. Existují také paprsky, které jsou škodlivé, a konečně existují indiferentní paprsky, které mohou sloužit k tvorbě i rozkladu vody. Ty první vylučují tzv. mikrosymy (mikroenzymy), protože voda se pohybuje a zároveň ochlazuje. Ty druhé se aktivují při pohybu vody s rostoucím teplotním gradientem, zatímco ty první tvoří hmotné prvky, které vážou jednu částici na druhou.

V jednom okamžiku jsem si uvědomil velký omyl celé moderní vědy. Rozhodl jsem se, že svůj objev určitě sdělím ostatním, a skutečně jsem vlezl do skutečného vosího hnízda. Byl jsem vyzván. Hádali se se mnou. Byl jsem odmítnut. Dožadovali se důkazů. Ale zároveň jsem byl zbaven jakékoliv možnosti cokoliv udělat nebo říct, takže mi zbývala jediná cesta – mlčet a dělat si svoje. V únoru se ve Weltgewissenu dočtete, že tytéž vynálezy, které mi policie před lety zabavila, se nyní s velkým úspěchem vyrábějí v Německu. To se mi stávalo téměř pořád. Pokaždé, když se něco, co jsem vynalezl, začalo vyrábět, veškerý komerční zisk připadl jiným. Stávalo se také, že přístroje nebyly nikdy ukázány veřejnosti a jejich přístroj byl utajen (např. sací turbína), přestože jsem všechny náklady na vývoj zaplatil sám. Následně po mně byly požadovány obrovské částky, které jsem nebyl schopen zaplatit, a výroba všech přístrojů, o které jsem bojoval, byla zastavena, já jsem tajně pokračoval ve své práci a podařilo se mi vyvinout funkční přístroje. Teprve tehdy jsem si uvědomil, že to, co jsem objevil, je vysoce kvalitní atomová energie.

Celou dobu mi to říkali a říkali: “Ukaž!”, “Dokaž!”, “Zkontroluj!”. Pokud se mi to podařilo, byl jsem v nejlepším; pokud ne, snášel jsem urážky a obvinění z podvodu. Pan M. požadoval, abych jemu a jeho přátelům ukázal technickou novinku a převedl všechny své patenty na VSB, jinak zruší veřejné předvedení zařízení. “Dělejte si, co chcete,” odpověděl jsem. A on přestal se svými výhrůžkami.

Pak mě navštívil známý německý průmyslník se svými vědeckými poradci. Prostudovali postup a usoudili, že je docela zajímavý. Pak vyjádřili ochotu uzavřít oboustranně výhodnou dohodu o financování výroby a provést odhad nákladů. Ale to všechno byly jen prázdné sliby. A nyní se objevili zástupci americké vlády. Všechny jejich zvídavé mozky chtějí vidět, poznat, zhodnotit a pak se teprve rozhodnout, co dál. Vyžádal jsem si od nich předběžnou dohodu, která vstoupí v platnost, až se prokáže, že mé stroje jsou schopny generovat obrovské zisky. To se jim nelíbilo. Nejdřív se chtěli podívat, pak diskutovat. Výsledek byl vždy stejný. Nejdříve chtěli všichni znát podstatu, tajemství, principy, ale jaké pak mohou být smlouvy a dohody?

Pane R., nyní jsem dosáhl svého cíle a brzy se mi budou všichni válet u nohou. Jsem starý nemocný muž a o svou budoucnost se už nestarám. Dělám si starosti o osud ubohých dětí, které budou muset čelit temnotě. Pokud zveřejním své objevy a začnu propagovat své myšlenky, bude to ututláno, skryto, protože do skandálu budou zapleteny nejen vědecké kruhy, budou vyvrácena nejen dogmata tradiční vědy, ale i učení církve. Autority nedovolí, aby se otevřeně tvrdilo, že moderní věda je jen spoluviníkem nemocí a katastrof.

Není třeba zvědavých špehů, není třeba ziskuchtivých obchodních magnátů. Jsem jich příliš unavený. Osud tomu chtěl, pane R., že se vracím do svého lesa, abych v klidu zemřel. Všechna ta věda, všichni ti zbyteční bastardi jsou jen banda zlodějů. A my jsme loutky, které tančí, jak se jim zlíbí, v rukou dobře ukrytých otrokářů. Tohle všechno snad může napravit jen strašlivá katastrofa, která ukáže, kdo je kdo, a uvede věci na pravou míru. Obětí tohoto řádu bude přinejmenším 90 % lidstva. A všichni budou trpět zhoršenou kvalitou vody.

Zdá se mi, že Rusové jsou stále schopni zabránit katastrofám a dosáhnout úspěchu; mají blíže k přírodě a navíc jsou podle Pfalzer Tageblattu ze 14. ledna 1957 nejblíže k překonání gravitace. Západ to pochopí, až bude pozdě.

Vy, pane R., jste mladý a všechno to uvidíte. Já sám nemohu nic udělat ani napravit. Nesnažte se mě, prosím, přesvědčovat nebo přesvědčovat. Jednoho dne uslyšíte, že na světě už není žádný starý blázen.

Klaním se z celého srdce.

Viktor Schauberger

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: biosferaklub.info, studfile.net, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Unknown author