Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Výjimečné dárky pro výjimečný den JEHO a JÍ

První pomoc pro váhající. Jaký vybrat dárek pro ženicha a nevěstu? Říká se, že nejlepší dárek je ten, který se dává od srdce. V případě výběru svatebního daru pro nevěstu a ženicha toto úsloví platí dvojnásob.

V nejkrásnější den dvou lidí jsou jistě důležitější věci než svatební dary, ale ty přijdou na řadu hned potom. A přestože obálka s finančním obnosem představuje pojistku, když dárce opravdu nic nenapadá, je to – bez ohledu na výši obnosu – přece jen málo. Jako kdybyste tím novomanželům naznačili, že vám nestojí za trochu přemýšlení.
Pokud však stále nevíte a váháte, a přitom zanedlouho půjdete někomu na svatbu, nabízíme vám první pomoc. Tady jsou hned tři možnosti, čím novomanžele spolehlivě potěšíte.

1. Povlečení s puncem výjimečnosti

Kvalitní povlečení, například od české Veby, je sázka na jistotu. Sladké sny v jejich damaškovém povlečení si totiž vychutnávají arabští šejkové i evropská aristokracie, povlékají jím v luxusních hotelích hostících světové celebrity. Proč tedy novomanželům nedopřát tento pocit výjimečnosti právě v jejich nejvýznamnější den. Zároveň, kdo pak může říci, že jeho dar je dlouhá léta u nejkrásnějších okamžiků JEHO a JÍ? Výhodou je, že potěší oba, což se o mnoha jiných dárcích nedá říci.
Vybírejte světlé neutrální barvy – bílá, béžová, krémová, světle šedá, případně velmi decentní růžová. Sázku na jistotu představují ornamenty, v kurzu jsou grafické vzory, například střídavé pruhy, které evokují déšť. Chcete-li novomanželům věnovat opravdu jedinečný dárek, mrkněte se na limitovanou kolekci ložního prádla a ručníků S Beatou v posteli. Autorkou designu připomínající lidovou výšivku je módní návrhářka Beata Rajská, která se inspirovala tradicemi svého rodného Liptova.

povlečení

Foto: Ondřej Pícha

2. Ubrusy plné nezapomenutelných vzpomínek

Dříve textilní ubrusy sloužily zejména při slavnostních příležitostech, ale doba pokročila a dnes se používají téměř denně. Dokážou zútulnit jídelnu během vteřiny. A jelikož času je málo a (nejen) manželé se vídají pouze u snídaně nebo večeře, můžou si tyto společné chvilky krásně zpříjemnit. Při tak výjimečné příležitosti, jako je svatba, sáhněte po luxusnějších materiálech. Favoritem mezi hoteliéry je damašek. Pokud občas prožíváte nezapomenutelné okamžiky například v gurmánské restauraci, je vašim tichým společníkem krásný a luxusní damaškový ubrus včetně látkových damaškových ubrousků. Třeba právě u takto prostřeného stolu požádal ženich nevěstu o ruku. Proč jim tedy nepřenést tyto vzpomínky i do jejich domova?
Opět doporučujeme nadčasové barvy, zejména světlé, které se hodí do každé domácnosti. Je-li ubrus opatřený nešpinivou úpravou, nemusí se často prát. Nic se nestane dokonce ani tehdy, když ON či ONA na stůl vylijí třeba džus. „Rozlitá tekutina se nevsákne do tkaniny, naopak zůstane na povrchu v podobě malých kapiček, které snadno setřete,“ vysvětluje Šárka Nadrchalová ze společnosti Veba.
K ubrusu přikupte set menších textilních ubrousků (minimem jsou čtyři kusy, lépe šest). Ovšem pokud víte, že ty by novomanželé opravdu neužili, přidejte raději druhý, menší ubrus, který se dá použít jako doplněk k hlavnímu, nebo samostatně.

sváteční ubrusy

Foto: Veba

3. Romantické ručníky

Bez nich by to nešlo v žádné rodině a mít soupravu kvalitních ručníků navíc, optimálně doplněnou ještě dvěma osuškami, se hodí. Nezáleží až tak na gramáži, jako na kvalitě příze. „Za špičkovou surovinu se považuje egyptská bavlna s dlouhými vlákny. Nejmodernější technologie výroby nám umožňují dosáhnout jejich nadýchaný vzhled, úžasně hebký omak a vysokou savost. Luxusní froté kolekce se pak vyrábějí ze speciální bezzákrutové příze,“ upřesňuje odbornice z Veby.
S povlečením a ubrusy mají společné to, že pro novomanžele jsou vhodné především velmi světlé barvy a bílá. Některé sady ručníků a osušek se nabízí v ladících barevných kolekcích, takže snadno vyberete ručníky pro NI, pro NĚJ a třeba i pro TY, kteří teprve přijdou na svět. Nestárnoucí reliéfní vzory mají mnoho podob, zde se však hodí decentní provedení, například s motýlkem, květinou nebo geometrický dekor, který je unisex.

romantické ručníky

Foto: Veba

A závěrem jedna rada. Pokud chcete novomanželům opravdu vyrazit dech, můžete jim darovat designovou sadu damaškového povlečení, stolního prostírání i froté vybavení koupelny. Nebo je překvapte a domluvte se na společném daru s přáteli.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *