Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

3 pokojové rostliny, které čistí vzduch v domácnosti, například fíkusy

Nemají jen okrasnou funkci. Mají také praktické využití. Produkují kyslík, pohlcují prach a škodliviny, harmonizují prostředí. Nechybějí na seznamu pokojových rostlin, které dokáží čistit vzduch v domácnosti.

Fíkusy

Fíkusy si poradí i s toxiny z chemických látek v čisticích prostředcích. Je oblíbený pro své snadné pěstování a dobrou odolnost. Na výběr je několik odrůd různých tvarů a velikostí. Kožovité listy fíkusu drobnolistého a fíkusu kaučukovníku přinášejí do prostoru svěžest. Rostlina je vhodná i do koupelny díky své odolnosti vůči vlhkosti.

Potosovec

Formaldehyd pohlcuje také potosovec. Odolná trvalka s tažným růstovým habitem se hodí na police a skříně, kde se táhne jako liána. Kožovité listy produkují dostatek kyslíku a udržují v místnosti stabilní vlhkost. Oblíbeným druhem je zlatý pothos, který se vyznačuje dekorativními světlými skvrnami nebo fleky.

Lopatkovec

Díky svým čisticím a antistatickým vlastnostem je lopatkovec vhodnou rostlinou do domácností, kde žijí alergici. Pohlcuje prach a několik druhů škodlivých látek, jako je xylen, čpavek, benzen a formaldehyd. Rostlina patří mezi nejméně náročné pokojové rostliny. Daří se jí v polostínu a bez problémů vydrží dlouhou dobu bez vody.

Autor: Petr V., zdroj: Countryliving.co.uk, Titulní obrázek: Pixabay.com / ignartonosbg